Розмір лікарняних залежить від стажу роботи

01-12-2022

Розмір виплат, які українці отримують за лікарняними, залежить від середньоденної зарплати людини та тривалості її страхового стажу, - ]]>Social.com.ua]]>.

Відповідно до страхового стажу лікарняні виплачують у таких розмірах:

– 50 % середньої зарплати (доходу) — якщо страховий стаж менший ніж 3 роки;
– 60 % — страховий стаж від 3 до 5 років;
– 70 % — страховий стаж від 5 до 8 років;
– 100 % — страховий стаж понад 8 років.

100 % середнього доходу виплачують незалежно від тривалості стажу таким категоріям громадян:

– постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи I–III категорії ;
– батькам або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;
– ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України;
– жертвам нацистських переслідувань відповідно до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»;
– донорам, які мають право на пільгу, передбачену статтею 20 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» тощо;
– медичним працівникам у разі самоізоляції від COVID-19.

Водночас звичайним громадянам у разі самоізоляції від COVID-19 виплачують усього 50 % середньої зарплати незалежно від тривалості стажу.

Окрема норма також діє для працівників або гіг-спеціалістів, які є резидентами «Дія Сіті». Для них розмір лікарняних залежить від суми зарплати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески до ФССУ, незалежно від страхового стажу. У разі самоізоляції від COVID-19 застосовується такий самий принцип розрахунку виплат за лікарняними.

За матеріалом: Social.com.ua - ]]>https://social.com.ua/medyczyna/rozmir-likarnyanyh-zalezhyt-vid-stazhu-r...]]>