СБУ: 10 років ув’язнення отримав бойовик, який брав участь у захопленні та «зачистках» Сєвєродонецька

25-09-2022

За матеріалами слідства Служби безпеки України 10 років за ґратами проведе бойовик так зв. «2 АК» російських окупаційних військ, який брав участь у збройній агресії рф проти України, зокрема, у бойових діях на території Луганської та Донецької областей, - повідомляє ]]>3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк]]>.

Встановлено, що у 2020-2021 роках мешканець селища Зимогір’я Луганської області отримав військовий досвід, проходячи «службу за контрактом» у так зв. «2 АК» на «посаді» водія.

У грудні 2021 року він був знов мобілізований і незабаром потрапив на російсько-українську війну вже у якості «стрільця».

У першу ніч війни його батальйон під командуванням офіцера ЗС рф з позивним «Аскольд» був піднятий по тривозі і направлений штурмувати українські позиції в районі Кремінної.

За зізнанням фігуранта, після захоплення окупаційними військами Сєвєродонецька він брав участь у «зачистках» міста. Він та його подільники зламували квартири мешканців Сєвєродонецька і намародерили там багато комп’ютерної техніки та мобільних телефонів. «Квартирували» бойовики також у домівках містян.

Свій «бойовий шлях» бойовик закінчив на Донеччині. На початку серпня у ближньому бою в районі Соледару наші військові захопили у полон його та ще шістьох бойовиків так званого «2 АК лнр». Решта підрозділу знищена.

Баглійський районний суд (м. Кам’янське Дніпропетровської області) визнав його винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 110 та ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України – у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України та в участі у не передбачених законом збройних формуваннях.

Його засуджено до 10 років позбавлення волі.

Сторона захисту має право на оскарження судового вироку протягом 30 днів з дня його проголошення.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях з процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Джерело: ]]>https://www.facebook.com/ssu.sievierodonetsk/posts/pfbid02PHrDBCjM5NqTYz...]]>