Семінар для суб’єктів господарювання щодо дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів при реалізації іграшок та дитячих товарів

21-12-2021

21 грудня 2021 у залі засідань Сєвєродонецької міської ВЦА відбувся семінар для суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері торгівлі дитячими товарами з питань, що стосуються  споживчої політики, трудового та податкового законодавства. У семінарі взяли участь співробітники Головного Управління Держпродспоживслужби у Луганській області,  Східного міжрегіонального управління Державної служби  України з питань праці, співробітників ДПС у Луганській області та представників Сєвєродонецької міської ВЦА.

Тематикою заходу стало дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів при реалізації іграшок та дитячих товарів. Державний ринковий нагляд і контроль іграшок. Застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі. Нагляд та контроль за додержання законодавства про працю.

Начальник відділу торгівлі та з захисту прав споживачів Сєвєродонецької міської ВЦА Тетяна Красюк проінформувала  суб’єктів господарювання про вимоги «Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами», зареєстрованих  в Міністерстві юстиції України 08.11.2007 № 1257/14524  та про перелік товарів, що не підлягає обміну . Також було нагадано про вимоги Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та про необхідність обслуговування споживачів і надання інформації про товар державною мовою.

Начальник відділу ринкового та метрологічного нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області Олександр Калмиков нагадав про вимоги до маркування іграшок, про супровідну документацію на товар та розміри штрафних санкцій за порушення Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», встановлені ст..44 даного Закону.

Головний державний інспектор Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці Олег Бутков  поінформував присутніх про особливості укладення трудових договорів, ознайомив із новелами в чинному законодавстві про працю, а також акцентував увагу роботодавців на видах відповідальності за порушення трудового законодавства. Учасникам семінару було роз’яснено про особливості проведення заходів державного контролю, нагадано про  підстави проведення інспекційних відвідувань та зосереджено увагу на штрафних санкціях за недотримання вимог трудового законодавства відповідно до статті 265  Кодексу законів про працю України.

Жваво обговорювалось питання застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі. В.о. начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Луганській області Фахрадов Ервін доповів про Практику застосування норм Податкового кодексу України та про останні зміни в частині застосування РРО та програмних РРО. Також відповів на численні  питання суб’єктів господарювання стосовно використання реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, платниками єдиного податку, незалежно від обсягу одержаного доходу.

Управління економічного розвитку