Сєвєродонецький політехнічний фаховий коледж готується до вступної кампанії: які пільги є для студентів

08-05-2023

Сєвєродонецький політехнічний фаховий коледж Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, який переїхав з Сєвєродонецька Луганської області і працює у Дніпрі, готується на до вступної кампанії. Студенти поки що навчаються онлайн. Як вступити до навчального закладу переселенцям та які пільгові місця передбачені - ]]>в матеріалі Суспільне Донбас]]>.

Студент 3-го курсу Сєвєродонецького політехнічного фахового коледжу Олександр Синиця через повномасштабну війну переїхав до Дніпра, сюди ж евакуювався і його коледж.

Юнак навчається онлайн, але мріє прийти на лекції до навчального закладу.

"Ось так, дивіться, навіть без ноутбука можна зі смартфоном навчатись. Більшість студентів так робить, тому що не у кожного ноутбук є", — розповів студент Олександр Синиця.

Передбачено дві пільги для вступу. Сєвєродонецький коледж відновився у Дніпрі та готується до навчання студентів

Студент Сєвєродонецького політехнічного фахового коледжу Олександр Синиця. Фото: Суспільне Донбас

"Ми заходимо на сайт коледжу, там є розклад по кожному предмету, ми переходимо на посилання на Classroom, а там в Classroom вже викладачі нам дають посилання на зум й нас такі живі зустрічі", — розповів студент.

Сєвєродонецький політехнічний коледж розташувався у приміщеннях Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

За словами директора Євгена Жученко, рішення, щодо навчання офлайн приймає не навчальний заклад.

Директор Сєвєродонецького політехнічного фахового коледжу Євген Жученко. Фото: Суспільне Донбас

"Залежить від того, яка буде обстановка в нас в країні, або на фронті. Поки що в Дніпрі це онлайн, якщо буде більш спокійніша обстановка, то можливо, це буде, якось комбіновано. Це вирішує міська рада в Дніпрі та вирішує наше міністерство", — пояснив директор коледжу.

Пільги для студентів з Луганщини

Нині начальний заклад готується до вступної кампанії. За словами Євгена Жученко, цього року вступники з Луганщини мають право на навчання бюджетним коштом за пільговою програмою.

"Буде дві льготи. По-перша, для вступників з окупованої території. Друга — для тих, хто з зони, де йдуть активні бойові дії. Більш того студент, який до нас буде вступати й не пройшов на бюджет, ми маємо право подавати до МОНу документи, й їм будуть, сподіваємось, виділяти бюджетні місця", — розповів директор коледжу.

Вступити до коледжу цього року випускники 11-х класів зможуть за результатами національного мультипредметного тесту.

Після 9-го класу — вступ за співбесідою. Зараз у коледжі навчається п'ять сотень студентів.

За матеріалом: Суспільне Донбас - ]]>https://suspilne.media/464450-severodoneckij-koledz-gotuetsa-do-vstupnoi...]]>