Сьогодні в нього День Народження… Світла пам‘ять…

27-03-2023

Науковець, викладач і боєць територіальної оборони Андрій Жидков, позивний Препод, загинув 4 листопада у бою з окупантами на Донеччині. 50-річний захисник отримав смертельне поранення уламком ворожого «Граду».

Андрій родом з Луганська. Закінчив Східноукраїнський національний університет імені В. Даля. Після окупації рідного міста переїхав у Сєвєродонецьк, влаштувався на роботу до свого університету викладачем, став проректором. Кандидат технологічних наук. Мав також власну справу, як приватний підприємець. Був розробником, громадським активістом, радником громадської ради радників Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

З початком повномасштабної війни науковець змінив свою сферу діяльності і взяв до рук зброю, приєднавшись до Сил територіальної оборони ЗСУ.

«8 років. Приблизно 15 % життя. Причому це не життя від 1 до 8, коли від тебе мало що залежить. Прийшло чітке розуміння того, що речі, гроші та посада вартують дуже мало. Що жити треба тут і зараз, бо чекати коли "повернемося/налагодиться/прийдуть кращі часи" можна нескінченно», – написав Андрій на своїй сторінці в останньому дописі 15 вересня 2022 року.

«Такий кремезний п’ятдесятирічний чолов’яга перетворювався на суцільну грудку ніжності, коли йшлося про його пухнасту улюбленицю… Те, як Андрій ставився до своєї родини, мене завжди захоплювало» – написала подруга Катерина Горячко.

«Ти намагався зробити світ навколо максимально доступним для кожного та кожної й ми виготовляли, встановлювали та фарбували пандуси, наносили жовту фарбу на сходах корпусів університету, додавали якісь тактильні позначки з номерами поверхів на поручні», – написав друг Сергій Мітрохін.

Тіло захисника кремували. У Андрія залишилися мама і сестра.

]]>Меморіал героїв]]>

Сергій Гайдай

]]>https://www.facebook.com/sergey.gaidai.loga/posts/pfbid0wpmyDvCmV5hdnkYi...]]>