Ви тут:

Спільнота Відновлення: як переселенка з Сєвєродонецька відродила заняття йоги у Києві

03-06-2023
Категорія: 

Тетяна Нещерет родом з Сєвєродонецька. Там вона працювала у двох сферах одночасно — перукарем та тренеркою-інструкторкою з йоги і йоготерапії. Після окупації рідного міста Тетяна відновила діяльність з йоги у Києві, стала амбасадоркою “Спільноти відновлення” та лауреаткою відзнаки “Незламні зі сходу”. ]]>Про релокацію до столиці Тетяна розказала Східному Варіанту]]>

Допомагали дітям та дорослим почувати себе краще 

Тетяна згадує, що вперше на йогу потрапила у 20 років разом з мамою. Тоді ця практика захопила дівчину, і вона зрозуміла, що хоче займатися цим більш професійно. Згодом Тетяна отримала диплом йоготерапевтки опорно-рухового апарату. 

“Мені дуже подобалась моя робота. Я проводила заняття йоги з дорослими та дітьми. У нас були заняття у клубі “Арена”. Іноді до мене звертались за допомогою у більш серйозних випадках”, — пригадує Тетяна.

переселенка Сєвєродонецьк йога

Одного разу до Тетяни звернулася мама, у доньки якої був сколіоз майже 4-го ступеня. Дитина потребувала серйозного втручання. Потім звернулися дві бабусі з онуком Кирилом, у якого не сформувалась п’ятка, через що хлопчик не міг повністю вставати на ногу.  Тоді Тетяна разом з чоловіком Олегом, який мав досвід реабілітолога та працював у залі кінезотерапії по методу Бубновського, підготували індивідуальну програму занять  для цих дітей. Для їхніх відвідувань окремо облаштували невелику залу у себе вдома.

переселенка Сєвєродонецьк йога

“На 14-му занятті Кирило встав на ногу. До цього, коли він намагався встати на ногу, у нього був нахил 80 градусів. Після наших занять — 15 градусів. Це величезна різниця. Згодом він міг ходити й навіть бігати. І потім цей результат ми постійно підтримували. Дівчинці, у якої був сколіоз майже 4-го ступеня, ми теж змогли допомогти — у неї зменшились градуси, стало ближче до 3-го ступеня. Вони постійно працювали з нами, щоб зміцнювати її м’язовий корсет”, — каже Тетяна Нещерет. 

Разом з родиною Тетяна брала участь у міських спортивних заходах: відкривала перший день фестивалю практикою “Сурʼя-намаскара”, була партнеркою “Калейдоскоп Фест”. Тоді проводила майстер-класи з йоги та йоготерапії на свіжому повітрі. Разом з Тетяною участь у фестивалях брав і її чоловік Олег — він проводив заняття з адаптивної гімнастики та скандинавської ходьби.

переселенка Сєвєродонецьк йога

Згодом Олег та Тетяна відкрили у Сєвєродонецьку клуб оздоровчих практик “Тонус”, де проводили заняття з йоги, адаптивної гімнастики та скандинавської ходьби.

Паралельно з цим жінка працювала перукарем, для цього організувала майстерню у себе вдома. Здавалось, що життя буде йти тільки вперед, а власна справа — продовжить розвиватися та знаходити ще більше клієнтів. Але усьому завадила повномасштабна війна, розв’язана росією. 

Спочатку займались йогою у київському парку Перемоги

Родина Тетяни Нещерет до останнього сподівалась, що бойові дії закінчаться або не дійдуть до Сєвєродонецька. Проте вийшло зовсім по інакшому. Коли фронт стрімко наблизився до міста, сімʼя вирішила виїжджати. 

“Це не описати словами. Коли люди сидять у підвалі, коли сусіди до нас приходили, бо їхні домівки вже були розбиті. Ми не хотіли залишатися на тій стороні. В один момент ми зрозуміли, що це швидко не закінчиться”, — каже Тетяна.

переселенка Сєвєродонецьк йога

Виїжджала родина вже під кулями та масовими обстрілами, коли росіяни майже заходили до міста. Рушали до Києва, бо тут проживала одна з доньок Тетяни. 

“Моя донька  вчителька фортепіано, у неї тут друзі-музиканти, дуже гарні люди. Вони нам дуже допомогли, ми не відчували себе покинутими. Через великий рівень стресу вирішили займатися йогою у парку Перемоги, це поряд з домівкою, де ми живемо. Займалися, поки не похолоднішало. І я зрозуміла, що хочу відновити заняття йоги та йоготерапії. Працювати перукарем я більше не хотіла”, — розповідає жінка.

переселенка Сєвєродонецьк йога

В один день Тетяна звернулась до залу “Арена Спорт”,  щоб почати проводити там власні заняття. Адміністрація погодила, а згодом  запропонувала Тетяні повноцінну роботу тренерки з йоги та йоготерапії. 

“Мені тут дуже подобається. Тут дуже гарний колектив. Дуже дбайливий, уважний, чуйний. Тренера дуже товариські, тут тепла атмосфера. І я дуже хочу подякувати їм за це, за те, що прийняли мене”. 

 “Відпочиваєш не тільки тілом, а й головою та душею”

14-річна киянка Мирослава Любич займається йоготерапією вже четвертий місяць. Дівчина звернулась до таких вправ через проблеми зі спиною. Мирослава каже, що заняття йогою з Тетяною допомагають їй розслабитися та зняти стрес: 

“Під час навчання у мене велике статичне та емоційне навантаження, тут я його знімаю, тому дуже задоволена. Це принесло великий вклад у моє фізичне та емоційне здоров’я. Я стала почуватися краще, впевненіше і мені стало легше робити деякі фізичні вправи. Хочу продовжувати ставати сильнішою фізично і долати такі статичні навантаження”.

переселенка Сєвєродонецьк йога

Одразу після заняття Мирослава почувається більш розслаблено. Дівчина відвідує групові заняття йоготерапії, а також індивідуально займається з Тетяною у спортивній залі зі спеціально підібраними вправами для зміцнення мʼязового корсета, витяжки хребта та суглобових частин.

переселенка Сєвєродонецьк йога

Мешканка столиці Наталія Логвінська розповідає, що звернутися до групових занять йоготерапії її змусили сидяча робота та потреба у більшій кількості рухливості. Сюди вона ходить понад місяць і за цей час вже є певний результат: 

“Дуже активних занять не хочеться, цей режим для мене найбільш комфортний. Тут я думаю про заняття, в першу чергу, а не про те, що мені потрібно щось робити, приготувати, поприбиратись. Після перших тренувань була крепатура, тож тут є повноцінне навантаження на м’язи. Зараз вже адаптувалася. Тут я відволікаюсь, тут розслаблююча музика, і тобі не до якихось проблемних думок, тому відпочиваєш не тільки тілом, а й головою, душею”.

 

Дівчата проводять заняття зі спеціальними стільцями для йоги айенгара. Сідають “навпаки” — обличчям до спинки. Фіксують положення ніг та повільно починають повертати тулуба на 90 градусів. У такому положенні треба побути декілька хвилин. Вони справляються із завданням і тренерка Тетяна дає наступне.

 

Тепер Мирослава та Наталя лягли на килимок. Голови залишаються на підлозі, а під тулуб та стегна підкладаються болстери з гречаним лушпинням, щоб тіло опинилося вище голови. 

переселенка Сєвєродонецьк йога

Тетяна каже, що така вправа добре впливає на щитовидну залозу. Груди вище голови, кров та лімфа зливаються, краще функціонують із щитовидною. Завдяки положенню ніг відкривається тазостегновий суглоб, виходить гарний прогин.

 

“Гарна вправа для релаксу та водночас позитивно впливає на організм, на мʼязи, на суглоби — відкриває тіло”, — каже Тетяна. 

 

На цьому місці, у спортзалі “Арена Спорт”, Тетяна працює майже рік. У квітні минулого року вона разом з родиною переїхала з Сєвєродонецька до Києва, щоб урятуватись від нищівної російської навали. У рідному місті залишилось усе — нерухомість, напрацювання, минуле життя. Та зараз жінка бере долю у власні руки й, наскільки б це не було тяжко, починає все спочатку. 

Розширятися та набирати нові групи

Зараз Тетяна працює з трьома головними напрямками — йога, йоготерапія з додатковими матеріалами та йоготерапія з додатковою вагою. У найближчих планах жінки розширятися, відкривати додаткові групи, закуповувати новий інвентар для майбутніх занять. За можливості Тетяна хотіла б брати участь у спортивних заходах Києва на свіжому повітрі, як це було колись у Сєвєродонецьку. 

“За Сєвєродонецьком, безумовно, дуже сумуємо, — каже тренерка, — я народилась у цьому місті, жила у тій квартирі, де минуло дитинство. І всі сумують. Діти розʼїхались по різним країнам. Старша донька у мене у Норвегії, третя донька з чоловіком у Німеччині”.

Чоловік старшої доньки Тетяни служить у Збройних силах України. За цілий рік він зміг зустрітись з дружиною лише на декілька днів. А потім повернувся на захист Батьківщини.

переселенка Сєвєродонецьк йога

Попри великі труднощі, Тетяна намагається відновити свою справу з нуля – на новому місці з новими клієнтами. Поки що родина не думає про повернення до рідного Сєвєродонецька, адже місто ще чекає деокупація та тривале відновлення. У цей час громадянам може бути не до занять йогою, вважає Тетяна. І, скоріш за все, вона має рацію. Тому поки що є сенс продовжувати працювати у столиці. А потім… вже побачити, що буде далі. Можливо, колись Тетяна знову відновить заняття у “Арені” у Сєвєродонецьку. І ми про це вам обов’язково повідомимо.

   

За матеріалом: Східний Варіант - ]]>https://v-variant.com.ua/article/pereselenka-sievierodonetsk-yoha/]]>





Рейтинг: 
Голосов пока нет