Спрощено порядок виплати пенсій та соцдопомог мешканцям деокупованих територій

19-09-2022

]]>Представник Кабінету Міністрів України у Верховній Раді України Тарас Мельничук повідомив]]>, що порядок виплати пенсій та соцдопомог мешканцям деокупованих територій спростили. Це передбачено ухваленими Кабінетом Міністрів України змінами до ]]>Постанови «Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану» № 162 від 26.02.2022 року]]>.

Мешканці територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) та в деокупованих населених пунктах можуть подавати ]]>заяви на виплату пенсії]]> або грошової допомоги до органів Пенсійного фонду чи соціального захисту через сільського, селищного, міського голову чи старосту.

У заяві обов’язково потрібно вказати дату, місце подання, посаду, ім’я та прізвище особи, яка її прийняла.

Зробити це можна упродовж трьох місяців після деокупації.

Таким чином, порядок виплати пенсій та соціадьних допомог мешканцям деокупованих територій значно полегшується та спрощується, адже їм не потрібно самостійно звертатися до органів ПФУ та соціального захисту населення, які тільки починають відновлювати роботу у відповідних регіонах.

Джерело: ]]>https://t.me/s/tmelnychuk?before=944]]>