Ви тут:

“Став записувати і не зміг зупинитися”: переселенець із Сєвєродонецька Дмитро Воронов фільмує відеоуроки з інформатики

23-02-2023
Категорія: 

Дмитро Воронов разом з сім’єю приїхав до Жовтих Вод з Сєвєродонецька Луганської області після повномасштабного вторгнення росії на територію України. Про те, як чоловіку вдалося адаптуватися на новому місці, знайти роботу та продовжувати фільмувати уроки з інформатики, - у ]]>матеріалі Жовті Води.City]]>.

Свій ]]>YouTube-канал ]]>“Stemvar - школа програмування та математики” Дмитро Воронов створив під час пандемії COVID, щоб налагодити контакт з учнями. Сьогодні він налічує майже чотири тисячі підписників, які проживають в Україні та за її межами.

Про перші дні повномасштабного вторгнення

До повномасштабного вторгнення росії на територію України Дмитро Воронов працював у в одній із місцевих шкіл Сєвєродонецька вчителем інформатики, розвивав YouTube-канал та мріяв про відкриття власної школи програмування.

24 лютого 2022 року пам’ятає добре. Коли Дмитро дізнався, що почалася війна, то одразу пішов на роботу, щоб забрати трудову книжку. Потім чоловік повернувся і попросив дружину зібрати речі.

Рішення виїздити з Луганщини в сім’ї Воронових ухвалили не одразу, однак через страх обстрілів швидко покинули помешкання на четвертому поверсі.

“Перебралися негайно до родичів на перший поверх,- згадує Дмитро. - Ввечері почалася стрілянина. Ми нічого не розуміли - стріляли по нас чи від нас”. Того ж вечора родина спустилася в підвал багатоповерхівки, і там провели ще чотири дні. Події розгорталися стрімко. Чоловік вже тоді був певен, що бої будуть точитися якщо не на території самого міста, то точно дуже близько до нього.

Він згадує, що навколо панував хаос та розгубленість і ніхто не знав, що робити та наскільки затягнеться війна. Хтось вирішив перечекати вдома. У Воронових же ситуація була особлива - маленька дитина та дружина Дмитра при надії.

Крапку у сумнівах виїздити чи залишатися поставили місцеві надзвичайники:

“Вони підтвердили всі наші переживання та страхи, а також підказали безпечний маршрут евакуації”.

Все життя вдалось спакувати у дві спортивні сумки, куди ще й помістився робочий ноутбук Дмитра.

Про евакуацію сім’ї Воронових до Жовтих Вод

“По дорозі телефонували знайомим та знайомим знайомих і доля нас привела до Жовтих Вод”, - розповідає вчитель інформатики про те, як вони безпосередньо в дорозі шукали житло. На Дніпропетровщині у Воронових не було ні друзів, ні родичів. Просто місцева жителька погодилася надати прихисток. Ба більше, про самі Жовті Води дізналися незадовго до приїзду сюди.

“Коли ми дісталися Павлограда, то дізналися, що є таке місто і нас готові там прийняти. - каже Дмитро. - Місцева жителька дозволила заночувати у неї вдома, а потім запропонувала пожити у її квартирі. Сама вона згодом виїхала за кордон, а квартиру ми ділили ще з однією сім’єю переселенців”.

Про життя в Жовтих Водах після евакуації

Після евакуації чоловік дав собі три тижні для того, щоб оговтатися від пережитого та адаптуватися до життя на новому місці. Після чого знову почав робити те, до чого звик. Заклад, де працював Дмитро через деяких час також відновив роботу в онлайн форматі. Між тим, учні і вчителі Сєвєродонецької школи опинилися в різних куточках земної кулі.

“Через війну ми втратили частину учнів: одні залишилися на окупованій території, інші евакуювалися і пішли до шкіл за місцем проживання, а багато хто опинився далеко за межами України”, - пояснює вчитель інформатики.

Незважаючи на такі виклики як відсутність доступу до інтернету, та переїзди, вчитель продовжив записувати і публікувати уроки на власному каналі.

Про YouTube-канал “Stemvar - школа програмування та математики”

Головним поштовхом до запису ]]>відеоуроків]]> стала пандемія коронавірусу:

“Ми перейшли на дистанційну форму навчання. Саме тоді я вирішив записувати відео”.

Це дозволило Дмитру Воронову налагодити комунікацію зі своїми учнями. Кожен з них мав можливість переглянути відео, виконувати завдання, згадати пройдений матеріал у зручний час.

“Почав записувати і потім не міг зупинитися”, - сміється Дмитро. Він додає, що з власного досвіду знає, як вчителю важко знайти систематизовану інформацію у вільному доступі.Тож вирішив, що такий проєкт міг би допомогти не тільки учням, а і колегам.

Автор: Дмитро Воронов

Вчитель інформатики запевняє, що переваги відеоуроків очевидні, а статистика YouTube-каналу є підтвердженням його слів:

“Уроки у вільному доступі. В освітньому процесі є такі поняття як синхронна та асинхронна освіта. Наприклад, під час повітряної тривоги чи віялових відключень світла завдяки цим відео діти можуть не тільки опрацювати матеріал в підручнику, а й послухати, що говорить та як коментує вчитель той чи інший момент. Діти переглядають відео і виконують завдання разом зі мною”.

Сьогодні YouTube-канал “Stemvar - школа програмування та математики” налічує майже чотири тисячі підписників, має двадцять чотири тисячі переглядів за останній місяць. На каналі зібрано уроки не тільки з програмування, а й з хімії, курси Excel, Scratch для початківців. Дмитро впевнений, що робити знання доступними, а навчання цікавим - абсолютно нескладно.

На своєму ресурсі Дмитро Воронов готовий публікувати і уроки колег, якщо їх відео є авторським, а не плагіатом.

Як складається життя Воронових сьогодні

Плани про відкриття власної школи програмування Дмитро поки облишив. Рідний Сєвєродонецьк з кінця червня перебуває в окупації і повернутися додому вони не можуть.

Сім'я Воронових у Жовтих Водах

Сім'я Воронових у Жовтих Водах Автор: Дмитро Воронов

Протягом літа Дмитро активно шукав роботу в школі у вільній частині України і готовий був переїздити з Жовтих Вод до Броварів під Києвом. Там йому запропонували і роботу, і житло для всієї сім’ї в гуртожитку.

“І в той день, коли я вже мав йти за квитками на автобус, дружина побачила оголошення, що в Жовтоводську школу №12 потрібен вчитель інформатики”, - згадує Дмитро.

З вересня 2022 року Дмитро Воронов - викладач Жовтоводської школи №12. Він продовжує записувати відеоуроки і впевнений у їх актуальності і після перемоги:

“Ці матеріали будуть корисні і в майбутньому, адже і при офлайн навчанні бувають випадки, коли діти або вчитель хворіють”.

У Жовтих Водах у подружжя народився син Тимофій. Їм вдалося орендувати квартиру.

Чоловік зізнається, що за цей рік багато чого переосмислив. Він не будує далекоглядних планів, але неодмінно вірить в перемогу.

 

За матеріалом: Жовті Води.City - ]]>https://zhovtivody.city/articles/267755/stav-zapisuvati-i-ne-zmig-zupini...]]>





Рейтинг: 
Голосов пока нет