Технічна готовність регіонів до опалювального сезону становить понад 90%

20-09-2021

Регіони України технічно готові до старту опалювального сезону на понад 90%. Це відповідає графіку та очікуваним показникам. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Підготовка до опалювального сезону знаходиться у фокусі уваги Уряду, зокрема й Міністерства розвитку громад та територій України. В першу чергу маємо говорити про фізичну готовність. За даними органів місцевого самоврядування вона складає понад 90%. Співробітники Мінрегіону регулярно здійснюють візити до регіонів з метою моніторингу ситуації. Йдемо за графіком», — зазначив Олексій Чернишов.

Очільник Мінрегіону зупинився й на інших напрямках підготовки до осінньо-зимового періоду, зокрема й фінансових аспектах діяльності підприємств теплопостачання.

«Ціна газу на світових ринках практично щодня змінюється. Тож у процесі підготовки до опалювального сезону важливим є укладання довгострокових договорів між підприємствами ТКЕ з ТОВ “Газопостачальна компанія” Нафтогаз Трейдинг”. Газова компанія запропонувала одну з найнижчих цін на ринку — 7420 грн за тис. куб. м (з ПДВ та без інших надбавок) у рамках Обсягу I «Фіксований». Тож тарифи на опалення та гарячу воду підвищуватися не повинні. Кожного дня у Мінрегіоні проводимо зустрічі з головами міст та керівниками обласних держадміністрацій. Вони стосуються як фізичної підготовки, так і тарифної політики», — підкреслив Олексій Чернишов.

Зауважимо, повноваження зі встановлення тарифів на тепло у новому опалювальному сезоні надано органам місцевого самоврядування.

Підкреслимо, Президент України Володимир Зеленський нещодавно ]]>підписав]]> Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», який набрав чинності 29 серпня 2021 року. Закон прийнято з метою врегулювання ситуації з боргами ТКЕ перед НАК «Нафтогаз України».

Раніше Олексій Чернишов повідомив, що Уряд затвердив ]]>План заходів]]>, спрямований на розв’язання проблемних питань у сфері ЖКГ та затвердив ]]>Методику]]> визначення заборгованості з різниці в тарифах.

]]>https://www.kmu.gov.ua/news/tehnichna-gotovnist-regioniv-do-opalyuvalnog...]]>