У порядок здійснення виплат ВПО внесено зміни

26-08-2022

У порядок здійснення виплат внутрішньо переміщеним особам внесли зміни. Це передбачено ]]>постановою Кабінету міністрів України від 19 серпня 2022 року №923]]>.

Що змінилося?

1. У разі включення територіальної громади до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), допомога її мешканцям надаватиметься з 1 числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідну громаду включено до такого переліку.

2. Допомога на проживання має призначатися органом соцзахисту населення протягом десяти робочих днів після надходження заяви на отримання такої допомоги.

3. Якщо внутрішньо переміщена особа змінила місце обліку та не отримала належну їй допомогу, допомога призначається за останнім місцем обліку.

4. Якщо внутрішньо переміщена особа подала заяву про отримання допомоги через Дію до 30 квітня 2022 року, але її не отримала, допомога надається за весь період, коли така особа мала на неї право на підставі:

– сформованого Мінцифрою переліку;
– інформації, яка підтверджує факт подання такої заяви через Дію. Для підтвердження цього факту внутрішньо переміщена особа маж звернутись особисто або поштою до органу соцзахисту населення з відповідною заявою. Зробити це потрібно ]]>до 1 жовтня 2022 року]]>.

]]>ЗАЯВА про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи]]>

5. Допомога на проживання не надаватиметься ВПО, які отримали цей статус до 24 лютого 2022 року. Виключення:

– особи, які отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
– особи, які повторно перемістилися з тимчасово окупованої росією території, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) після 24 лютого 2022 року.

За матеріалом: ]]>https://social.com.ua/vijna/vpo/poryadok-zdijsnennya-vyplat-vpo-zminyly/]]>