У Верховній Раді України зареєстровано законопроект про безкоштовний проїзд ВПО залізничним та громадським транспортом на період воєнного стану

18-09-2022

У Верховній Раді України групою народних депутатів зареєстровано ]]>законопроєкт №8020 "Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо запровадження безкоштовного проїзду для внутрішньо переміщених осіб на період дії воєнного стану"]]>.

Пропонується на час воєнного стану встановити безкоштовний проїзд залізницею  та у міському транспорті для внутрішньо переміщених осіб.

Як зазначається у пояснювальній записці, проєкт Закону передбачає внесення змін до статей 11 та 20 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та встановлює під час дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях:

- право внутрішньо переміщених осіб на безкоштовний проїзд на території всієї України усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним транспортом та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних  та міжобласних;

- обов’язок місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в межах своїх повноважень забезпечити безоплатний проїзд внутрішньо переміщених осіб.

При цьому ВПО потрібно буде мати при собі довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - електронний квиток, який видається на безоплатній основі.

Джерело: ]]>https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/40417]]>