Участь громадян у суспільному житті в умовах відновлення територій

04-11-2022

На початку листопада у м. Полтава Сєвєродонецька міська територіальна громада в особі в.о. першого заступника керівника Сєвєродонецької МВЦА Тетяни Верховської взяла участь у заході, що зокрема спрямований на посилення ролі та ефективного функціонування органів місцевого самоврядування в умовах відновлення територій, прийняття і реалізації рішень на всіх рівнях управління з метою забезпечення гендерної рівності та соціальної справедливості.

Школу доброго врядування організовано ГО «Подільська Агенція регіонального розвитку» за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Уряду Швеції.

Працювали представники громад за напрямками врядування, економічного розвитку та відновлення територій, проєктно орієнтованого управління розвитком громади.

В.о. першого заступника керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Тетяна Верховська, зважаючи на попередній професійний досвід, поділилася власним досвідом щодо проведення освітньої та медичної реформ.

Учасники заходу зокрема вивчали партисипаторні практики та інструменти залучення громадян в умовах післявоєнної відбудови, інтеграцію вимушено переміщених людей в економіку громади та максимальну ефективність використання ресурсного потенціалу ВПО в умовах війни та післявоєнний час. Окрему увагу приділили моделям економічного розвитку умовах війни та під час післявоєнної відбудови громад: кращі світові практики післявоєнного відновлення економіки досвід відновлення територій Донецької та Луганської областей в умовах фінансування з боку донорів у 2015-2021 роках, імпакт-підхід при впровадження локальних проєктів та публічних інвестицій; успішні кейси відновлення територій та впровадження активного плану дій від представників громад Донецької та Луганської областей. Окремо розглянули проблеми та можливості бізнесу як релокованого, так і актуальних інструментів сприяння перезапуску та відновлення бізнесу в громадах.