Уряд пропонує спростити умови погашення кредиту для ВПО й осіб, що проживають на уражених війною територіях

21-02-2023

Сьогодні Уряд підтримав розроблені Мінреінтеграції законопроекти, які передбачають полегшення умов погашення кредитів. Ці законопроекти стосуються громадян, які проживають або виїхали з територій ведення бойових дій чи ТОТ.

За результатами опрацювання звернень громадян до Мінреінтеграції було виявлено проблему нарахування непропорційно великих процентів за кредити, споживачами яких є люди, що проживають на уражених війною територіях, або внутрішні переселенці.

Тому на період воєнного стану пропонується запровадити обов’язкову реструктуризацію за договорами про споживчий кредит для громадян, які:

- перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи,

- постійно проживають або виїхали з території, на якій ведуться (велися) бойові дії, або ТОТ.

Ці громадяни зможуть скористатися механізмом реструктуризації, якщо:

- державна та соціальна матеріальна допомога та/або пенсійне забезпечення, благодійна допомога є єдиним джерелом доходу споживача і членів його сім’ї;

- споживач або член його сім’ї є особою з інвалідністю внаслідок війни й сукупний розмір доходу споживача та членів його сім’ї не перевищує розміру двох мінімальних заробітних плат.

Крім того, пропонується встановити, що на період воєнного стану і протягом 30 днів після дня його припинення кредитору та колекторській компанії забороняється здійснювати заходи з врегулювання простроченої заборгованості щодо споживачів.

Також Уряд підтримав зміни до Податкового кодексу, якими передбачено, що отримані внаслідок такої реструктуризації доходи не оподатковуються.

Ухвалені на засіданні Уряду законопроекти найближчим часом будуть внесені до Верховної Ради.

Джерело: ]]>Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України]]> - ]]>https://minre.gov.ua/news/uryad-proponuye-sprostyty-umovy-pogashennya-ok...]]>