Важлива інформація щодо продажу новорічних ялинок

10-12-2020

Шановні суб’єкти господарювання та споживачі!

Напередодні  новорічних свят нагадуємо вам, що для здійснення роздрібної торгівлі хвойними насадженнями у продавця повинна бути товарно-транспортна накладна на товар, з вказаними в ній номерами етикеток або бірок; на ялинках мають бути пластикові бірки (або самоклеючі етикетки) з серією та номером.

У тому разі, коли продаються ялинки, що вирощені на приватних земельних ділянках, а не в лісомисливських господарствах, у продавця повинна бути довідка із селищної ради про те, що він дійсно вирощує  на власній земельній ділянці хвойні насадження.

Походження новорічних ялинок перевіряється на сайті ]]>www.ukrforest.com]]>, розділ «перевірка деревини», підрозділ «перевірка новорічних дерев»  за номером етикетки або бірки. Так, за  номером етикетки або бірки новорічної ялинки буде визначено яким лісомисливським господарством була проведена заготівля новорічної ялинки. Якщо інформація про заготівлю новорічної ялинки на сайті ]]>www.ukrforest.com]]> буде відсутня – новорічна ялинка заготовлена нелегально.

Увага!  Згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка», за одну самовільно вирубану ялинку сума штрафу на громадян становитиме від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян( то б то від 510 грн. до 1020 грн). Окрім цього, згідно статті 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах»  порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією чи без такої (то б то від 510 грн. до 1700 грн).

Якщо ж споживач зважиться придбати новорічну ялинку без бірки, вищезазначені штрафи доведеться платити саме йому.

Гарних свят!

Управління економічного розвитку