Ви тут:

За програмою єРобота підприємці отримали гранти на 3 млрд грн на розвиток бізнесу

24-05-2023
Категорія: 

За майже рік дії урядової програми єРобота 4600 підприємців отримали від держави гранти для започаткування й розвитку бізнесу на 3 млрд грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна в ефірі Національного телемарафону. 

“За результатами першого року дії програми єРобота було видано 4600 грантів на загальну суму майже 3 млрд грн. З них по програмі “Власна справа”, за якою можна отримати мікрогрант до 250 тис. грн на старт або розширення бізнесу, вже видано 4189 мікрогрантів на 1 млрд грн. Ми очікуємо, що українці, які отримали ці мікрогранти, створять 11 тисяч робочих місць”, - розповіла Тетяна Бережна. 

Заступник Міністра нагадала, що програма “Власна справа” діє з липня минулого року і за цей час Мінекономіки, як адміністратор програми, кілька разів вносило зміни до неї, реагуючи на потреби підприємців. Зокрема, нещодавні зміни передбачають розширення напрямів використання мікрогранту - відтепер підприємці зможуть придбати за ці кошти транспортні засоби, потрібні для здійснення підприємницької діяльності. Також було збільшено з 15 до 20 робочих днів термін, впродовж якого особа, що виграла грант, має зареєструватися як ФОП, якщо вона не є підприємцем, та укласти угоду на отримання мікрогранту і відкрити банківський рахунок для зарахування коштів. 

Окрім того, Тетяна Бережна наголосила, що ключовою метою грантових програм є створення робочих місць. Зокрема, отримувач мікрогранту має створити 1-2 робочих місця залежно від суми гранту та працевлаштувати на них людей. 

“Ми зобов'язали Держслужбу зайнятості пропонувати підприємцю на ці робочі місця кандидатів з числа офіційно зареєстрованих безробітних. Оскільки роботу потрібно надавати в першу чергу тим, хто потребує її найбільше. Якщо ж соба, яка виграла грант,  впродовж 6 місяців з моменту перерахування коштів не працевлаштувала людей на створені робочі місця, вона зобов'язана повернути грант державі. Це невиконання ключової умови надання мікрогранту, тому кошти мають бути повернуті”, - зазначила Тетяна Бережна.

Нагадаємо, проект]]> єРобота ]]>включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через]]> Портал Дія]]>.

 

За матереріалом: ]]>Міністерство економіки України]]> -  ]]>https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=5760727d-c48e-4ec5-be3f-...]]>

 

Рейтинг: 
Голосов пока нет