Запущено пілотний проєкт мобільних бригад вакцинації проти COVID-19 у восьми областях України

31-01-2023

Пандемія COVID-19 триває, а значить триває і вакцинальна кампанія, покликана знизити рівень госпіталізацій, важких ускладнень та смерті внаслідок тяжкого перебігу коронавірусної хвороби. Є багато людей, у тому числі з груп ризику, які все ще не мають повного курсу вакцинації. Деякі з них –  через складнощі з тим, аби дістатись до центрів вакцинації. Це, наприклад, літні люди, які мешкають у віддалених селах громад.

Саме на таких людей орієнтовані мобільні бригади з вакцинації, які створені та працюють нині у пілотних громадах восьми областей України за підтримки Громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» в рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». Це громади в Київській, Одеській, Чернігівській, Чернівецькій, Вінницькій, Тернопільській, Житомирській та Івано-Франківській областях.

Дізнатися про графіки виїздів мобільних бригад у своїй громаді можна за посиланням:]]> https://cutt.ly/T9mjopj]]>

Медичні працівники, які входять до складу бригад, пройшли відповідне навчання з використання протиковідних вакцин та отримали необхідне обладнання для їх належного та безпечного транспортування й зберігання. Відповідно до затвердженого графіка, бригади виїжджають у села та селища обраних громад, вакцинують усіх охочих проти COVID-19 і, якщо є така потреба і можливість, надають додаткові медичні послуги: вимірюють тиск, тестують на ВІЛ та гепатити, консультують тощо.

Так, лише в перший день своєї роботи в селах Кошари та Понятівка Роздільнянського району Одеської області мобільна бригада вакцинувала більше ніж 30 місцевих мешканців, переважно пенсіонерів. Усі пацієнти мали можливість обрати вакцину для щеплення і були проінформовані щодо отримання наступних доз, відповідно до чинних рекомендацій МОЗ України. За перші два тижні роботи бригад у п’яти областях медикам вдалося щепити проти COVID-19 349 осіб, з них 175 – люди віком 60 років і більше.

____________________________

Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID – US Agency for International Development) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоровʼя України та Центру громадського здоров’я України.

Джерело: Міністерство охорони здоров'я України - ]]>https://moz.gov.ua/article/news/zapuscheno-pilotnij-proekt-mobilnih-brig...]]>