Засідання комісії з питань ТЕБтаНС: аварія на каналізаційному колекторі та утворення центрів безпеки, пожежно-рятувальних підрозділів

02-04-2021

01 квітня відбулось засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій головував керівник Сєвєродонецької МВЦА Олександр Стрюк.

Перше питання, яке потребувало уваги, стосувалось попередження виникнення надзвичайної ситуації на території Сєвєродонецької міської ВЦА.

Керівник Сєвєродонецької МВЦА довів до відома присутніх, що 25.03.2021 року в районі будинків №1 та №3 по вул. Гагаріна в місті Сєвєродонецьк стався провал ґрунту над самопливним каналізаційним колектором, а у зв’язку з тим, що дана подія може призвести до виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня, потрібно вжити низку заходів.

Директор комунального підприємства «Сєвєродонецькводоканал» Андрій Вернер доповів, що перешкодою виконання аварійно-відновлювальних робіт виявились будівлі (гаражі) над каналізаційним колектором. Для проведення вищевказаних робіт необхідно демонтувати такі будівлі (гаражі), для розробки ґрунту та проведення ліквідації аварії з відкритим доступом до каналізаційного колектору.

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія вирішила:

1. Аварію на каналізаційному колектору визнати, як надзвичайну подію, з загрозою виникнення надзвичайної ситуації, яка може виникнути внаслідок порушення роботи водовідведення та погіршення екологічного стану, а саме виток стічних вод на поверхню ґрунту.

2. КП «Сєвєродонецьке БТІ» невідкладно надати до міської комісії з питань ТЕБ та НС наявну документацію щодо будівель (гаражів),  які розміщенні на території кварталу №47.

3. Управлінню житлово-комунального господарства невідкладно вжити заходів щодо демонтажу будівель (гаражів), які перешкоджають проведенню аварійно-відновлювальних робіт каналізаційного колектору на території кварталу №47.

4. Відділу з юридичних та правових питань Сєвєродонецької міської ВЦА, Фінансовому управлінню Сєвєродонецької міської ВЦА невідкладно розглянути можливість компенсації за демонтаж будівель (гаражів) на території кварталу №47.

Про необхідність утворення центрів безпеки, пожежно-рятувальних підрозділів (пожежних частин) на території Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації, їх чисельність, місця дислокації з урахуванням часу прибуття до місця виклику (10 хвилин у місті та 20 хвилин у сільській місцевості) обговорювали другим питанням порядку денного.

Т.в.о. начальник Сєвєродонецького міського управління ГУ ДСНС України  в Луганській області Юрій Воропаєв запропонував для створення центрів безпеки розглянути три населені пункти громади, найбільш віддалені від Сєвєродонецька та які мають значну кількість населення.

На виконання протоколу регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 31.03.2021 №4, за результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія вирішила:

1. Затвердити місця для утворення місцевої пожежної охорони на території Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації в:

• смт. Борівське (відстань до м. Сєвєродонецьк складає 12 км) з районом виїзду смт. Борівське, с. Боброве, с. Осколонівка;
  • с. Нова Астрахань (відстань до м. Сєвєродонецьк складає 24 км) з районом виїзду с. Боровенькі, с. Єпіфанівка;
  • с. Чабанівка (відстань до м. Сєвєродонецьк складає 27 км) з районом виїзду с. Нижній Суходіл, с. Гаврилівка, с. Олександрівка, с. Смоляниново.

2. Старостам Сєвєродонецької міської ВЦА (Лідії Афанасьєвій, Ользі Татарченко, Олександру Кочерзі) невідкладно надати до міської комісії з питань ТЕБ та НС:

• інформацію щодо будівель, які можуть бути використані для забезпечення функціонування місцевої пожежної охорони;
  • інформацію щодо збитків від пожеж за 2020 рік;
  • пропозиції щодо кількості персоналу місцевої пожежної охорони на відповідній території.

3. Фінансовому управлінню Сєвєродонецької міської ВЦА, управлінню економічного розвитку Сєвєродонецької міської ВЦА невідкладно надати до міської комісії з питань ТЕБ та НС пропозиції щодо створення, утримання та матеріального забезпечення місцевої пожежної охорони.

Средняя: 3 (2 оценок)