Засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва в Сєвєродонецькій МТГ: на розгляді три проєкти регуляторних документа

01-07-2021

30 червня під головуванням заступника керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Олега Кузьмінова відбулось засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва в Сєвєродонецькій міській територіальній громаді.

Олег Кузьмінов ознайомив присутніх з порядком денним і запропонував заслухати доповідачів по проєктах регуляторних документів.

По першому питанню слухали начальника фінансового управління Марину Багрінцеву. Вона стисло доповіла про суть прийняття регуляторного акта «Про встановлення туристичного збору на території Сєвєродонецької територіальної громади». Зазначила, що у зв’язку зі створенням з 01.01.2021 року Сєвєродонецької міської територіальної громади, до складу якої входить місто Сєвєродонецьк та деякі села та селища Луганської області, виникла необхідність затвердження ставок туристичного збору для території усієї громади.

Попередньо на території Сєвєродонецької територіальної громади було запропоновано встановити туристичний збір зі ставкою у розмірі 0,5% – для внутрішнього туризму та 5% – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення (мінімальна заробітна плата з 01.01.2022р. – 6500 грн., з 01.01.2021р. – 6000 грн., з 01.01.2020р. – 4723 грн.).

На виконання вимог чинного законодавства проєкт регуляторного акта було оприлюднено на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ВЦА з зазначенням терміну прийняття зауважень в один календарний місяць.

По цьому проєкту від готельного комплексу «Мир» надійшло звернення  щодо скасування ставки туристичного збору для іноземних громадян в м. Сєвєродонецьк. В тексті звернення зазначено, що переважна більшість іноземних громадян, що тимчасово розміщується у готелі «Мир», прибуває у м. Сєвєродонецьк у зв’язку зі службовою необхідністю. Тобто, прибуття іноземних громадян не несе туристичної мети, а запропонований туристичний збір в 5% фактично найбільший в порівнянні з великими містами України (Київ-1%, Львів – від 0,2% до 0,5%, Одеса – 0,5%).

Після обговорення по цьому питанню серед іншого ухвалили до проєкту регуляторного акта внести зміни, а саме встановити на території Сєвєродонецької міської територіальної громади туристичний збір для в’їзного туризму 3%. Оновлений проєкт документа вирішили взяти за основу та винести на розгляд керівника Сєвєродонецької міської ВЦА.

Начальник відділу по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста УЖКГ Юлія Панасевич доповідала щодо проєкту регуляторного акта «Про затвердження Порядку демонтажу тимчасових споруд, малих архітектурних форм та засобів пересувної мережі у Сєвєродонецькій міській територіальній громаді».

«Існуючий порядок демонтажу  тимчасових споруд був прийнятий 09.12.2020 року № 1177, цей порядок регламентує процедуру демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, самовільно розміщених металевих гаражів, малих архітектурних форм та інших об’єктів торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення.

На підставі Указу Президента України від 19.02.2021р. № 62/2021 «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області» та змінами у структурі Сєвєродонецької ВЦА існуючий порядок демонтажу тимчасових споруд, малих архітектурних форм та засобів пересувної мережі потребує удосконалення», – наголосила Юлія Панасевич.

За результатами розгляду члени Координаційної ради прийняли за основу проєкт регуляторного акта з подальшим винесенням на розгляд керівника Сєвєродонецької міської ВЦА.

Тетяна Красюк, начальник відділу торгівлі та з захисту прав споживачів управління економічного розвитку підкреслила, що проєкт регуляторного акта «Правила торгівлі на ринках Сєвєродонецької міської територіальної громади» на виконання вимог чинного законодавства було оприлюднено на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ВЦА з зазначенням терміну прийняття зауважень в один календарний місяць.

За словами доповідачки, «Правила торгівлі на ринках Сєвєродонецької міської територіальної громади» були розроблені з урахуванням пропозицій адміністрації  центрального ринку м. Сєвєродонецьк.

За результатами обговорення вирішено прийняти за основу проєкт регуляторного акта, направити його на погодження до Державної регуляторної служби України та винести на розгляд Постійної комісії з вивчення та надання висновків про відповідність у регуляторного акта вимогам законодавства. Роботу щодо збору та узагальнення пропозицій щодо змісту регуляторного акта доручено провести відділу торгівлі та з захисту прав споживачів управління економічного розвитку.

За інформацією Управління економічного розвитку