Зустріч з мешканцями Чабанівського старостинського округу

11-06-2021

До складу Сєвєродонецької МТГ тепер входить Чабанівський старостинський округ, а це селища Чабанівка, Новий Суходіл, Гаврилівка, Олександрівка та Пурдівка.

Заступник керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Тетяна Верховська 10 червня зустрілась з мешканцями Чабанівського старостинського округу безпосередньо на місці.

«Тепер ви відноситесь до Сєвєродонецької МТГ. Ви тепер наші», - сказала Тетяна Олександрівна та додала: «І проблеми ваші тепер також наші».

Першою великою проблемою є стан дороги.

Мешканці Чабанівки говорили про ФАП. Проблема: немає фельдшера, тож  відсутнє медичне обслуговування.  Відсутня й аптека. Через те, що жителі Чабанівки обслуговувались у Новоайдарі, то необхідно провести велику роботу з перезаключення декларацій з сєверодонецькими сімейними лікарями. Обговорювали можливість виїзду раз на місяць вузьких спеціалістів і привезення переносного медичного обладнання.

Турбує відсутність пошти: приїзд раз на місяць до Чабанівки працівника Укрпошти не охоплює потреб мешканців.

Транспортне сполучення – одне з наболілих питань Чабанівки: їздити автобусу начебто невигідно, а за поганих доріг не їде пошта, на роботу виїжджати нічим.

Окремо обговорили питання розпаювання земель і санітарну обробку лісу від шкідника. Обсудили наповнення шкіл в рамках освітньої реформи.

Мешканці Олександрівки озвучили проблеми свого селища, які їх спіткають вже багато часу. Наголошували на обслуговуванні дороги та підтримці її у належному стані, а також розчищенні шляху взимку, щоб можна було виїхати до міста.

Лунало прохання здвинути графік маршрутного транспорту для зручності мешканців. Водночас обговорили проїзд школярів до Сєвєродонецька спеціалізованим транспортом.

Стосовно вивозу сміття як в Олександрівці, так і в Пурдівці заступник керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Тетяна Верховська підкреслила, що мешканцям треба вирішити, як вивозити сміття: з подвір’я чи ставити великі контейнери.

Серед іншого обсудили облаштування дитячого майданчика, питання доставки пенсій і, звичайно, медичне забезпечення.

На зустрічі з мешканцями Пурдівки також піднімались схожі питання для всіх селищ громади, як-то транспортне сполучення, освітлення селища, встановлення знаків обмеження ваги для вантажівок, безхазяйні тварини тощо.

Окремо говорили про можливість створення з покинутого ставка пожежної водойми площею в 1 га та об’ємом десь 12 тис. куб. Така гідротехнічна споруда може використовуватись для зовнішнього пожежогасіння. Ліс біля Пурдівки неодноразово страждав від лісових пожеж. Минула осінь також спонукала мешканців до активних дій. Для облаштування водойми потрібно виконати певні процедури відповідно до чинного законодавства.

Узагальнюючи зустрічі у кожному селищі, Тетяна Верховська зазначала, що деякі питання будуть вирішені через старосту і міські комунальні служби, а всі матеріальні запити ВЦА включає до цільової програми, яка розробляється спеціально для старостинських округів Сєвєродонецької міської територіальної громади.