ТРИБУН: Окупанти звітують, що відновили Палац культури у Сєвєродонецьку. Пояснюємо, чому це брехня

29-03-2024

]]>У 2022 році під час боїв у Сєвєродонецьку частково був пошкоджений міський Палац культури. Проте після окупації міста російська влада одразу ж використовувала будівлю для проведення різних заходів і “референдуму”. У березні 2024 року заступник голови уряду Російської Федерації Марат Хуснуллін оголосив про завершення масштабного ремонту Палацу та опублікував фото виконаних робіт.]]>

]]>У ТРИБУНі з’ясували, які ремонтні роботи проводилися у міському Палаці культури, що змінилося, чи можна це назвати “відновленням” та порівняла, який вигляд будівля мала до та після окупації.]]>

Як постраждав міський Палац культури у період повномасштабного вторгнення

Під час боїв за Сєвєродонецьк, 14 червня 2022 року, російські військові зняли відео пошкодженого міського Палацу культури. Тоді вони демонстративно розстріляли розташовані на будівлі відеокамери, аргументуючи, що “видеокамеры на административных зданиях еще недавно могли передавать видео в Киев - больше не будут”.

У порівнянні з іншими культурними об’єктами міста Палац і територія навколо нього зазнали незначних руйнувань. Це можна побачити, порівнявши супутникові знімки від червня 2022 року та жовтня 2020 року.

супутникові знімки від червня 2022 року та жовтня 2020 року.

Функціонування Палацу під час окупації: місце для голосування та кінопоказів

Після окупації російська влада прибрала територію біля Палацу, замість скління вікон у будівлі вставила фанерні дошки та натягнула плівку. І вже з вересня 2022 року окупанти використовували міський Палац культури у своїх цілях.

Так, наприклад, 24 вересня 2022 року в його приміщенні окупаційна влада Сєвєродонецька провела “второй день референдума о вхождении Луганской Народной Республики в состав Российской Федерации”.

Крім цього, були запроваджені кінопокази для місцевого населення. З 25 вересня 2022 року російська влада повідомила, що “каждую субботу и воскресенье в большом зале проводятся детские и взрослые сеансы”.

кінопокази для місцевого населення

Дійсно, кіносеанси відбувалися щотижня і у наступні місяці. Наприклад, у листопаді місцеві переглядали фільми "О чём говорят мужчины. Продолжение", "Обратная связь", "Честное пионерское", у грудні – "Крымский мост. Сделано с любовью", "Урфин Джюс и его деревянные солдаты"

кіносеанси в окупованому сєвєродонецьку

У грудні 2022 року окупаційна влада прикрасила територію Палацу новорічними декораціями. Тут же була “торжественно зажжена городская новогодняя ёлка”.

окупаційна влада прикрасила територію Палацу новорічними декораціями

“Масштабний” ремонт міського Палацу культури та його результати

У червні 2023 року було “принято решение о восстановлении Дома культуры в Северодонецке, где уже выполнены работы по остеклению и предстоит отремонтировать фасад и кровлю, инженерные системы и внутренние помещения, благоустроить прилегающую территорию”.

решение о восстановлении Дома культуры в Северодонецке

Наприкінці липня окупаційна влада розпочала підготовку до ремонтних робіт. Насамперед зняли фасад будівлі, який був незначно пошкоджений уламками. Так звані заходи по “відновленню” міського Палацу культури тривали до березня 2024 року.

Наприкінці липня окупаційна влада розпочала підготовку до ремонтних робіт

Про завершення “масштабного” ремонту Палацу Марат Хуснуллін, заступник голови уряду Російської Федерації, повідомив 4 березня 2024 року під час свого чергового відрядження на окуповані території Луганщини. Він зазначив, що “в трехэтажном здании площадью более 6 500 кв. метров восстановили исторический фасад высотой более 18 метров и отремонтировали кровлю, зрительный зал, залы для репетиций артистов и занятий студентов и даже студию звукозаписи”

Як же змінився Палац культури після “ремонту”? Аби простежити зміни, порівняємо архівні фото з фото, які опублікувала російська влада.

Наприклад, загальний вигляд будівлі у 2020 році та 2024 році. До речі, окупаційна влада демонтувала з фасаду Палацу меморіальну дошку Першобудівнику міста, Герою соцпраці та Заслуженому будівельнику України Петру Пилиповичу. Він же був ініціатором зведення міського Палацу культури.

Палац культури в Сєвєродонецьку

Так виглядала актова зала та сцена у 2017 році та у 2024 році після “ремонту”.

актова зала та сцена у 2017 році та у 2024 році після “ремонту”

А ось і хол Палацу у 2020 році та його фото у 2024 році.

хол Палацу у 2020 році та його фото у 2024 році.

Отже, назвати це “масштабним” ремонтом - важко, адже значних змін не відбулося. Можемо лише побачити, що окупанти відремонтували фасад, а також розмістили перед Палацом і всередині приміщення російську символіку.

Джерело: ТРИБУН - ]]>https://tribun.com.ua/uk/109887-okupanti-zvitujut-scho-vidnovili-palats-...]]>