ЗВІТ за результатами проведеної оцінки адміністративного навантаження та бюрократичних процедур пілотних громад Донецької та Луганської областей

16-09-2020

В рамках компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади в Україні» реалізовано пілотний проект, метою якого є розробка аналізу адміністративних перешкод та бюрократичних процедур розвитку бізнесу на місцевому рівні. Шляхом конкурсного відбору громад в Луганській та Донецькій області м.  Сєвєродонецьк відібрано до співпраці з аналітично-адвокацьким центром «Львівський регуляторний хаб».

Протягом спільної роботи над покращенням регуляторного середовища в
м. Сєвєродонецьк,  переглянуто нормативно-правову базу, прийнято участь в фокус-групах і багато іншого.

Також під час роботи  проєкту займались:

- аналізом регуляторних актів;

- визначенням ключових інструментів для покращення регуляторного середовища в місті;

- розробкою ефективних рішень для розвитку бізнесу на місцевому рівні;

- покращенням прозорості та підзвітності роботи.

8-9 вересня 2020 року в м. Святогірськ за підтримки ПРООН «Львівський регуляторний хаб» провів фінальну конференцію, в якій прийняла участь головний спеціаліст відділу інвестиційної політики управління економічного розвитку військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області Ріта Крижня.

Протягом двох днів було  підбито підсумки та оголошено  результати роботи. Так, за оцінкою регуляторних умов  в пілотних громадах (м. Вугледар, м. Бахмут, м. Сєвєродонецьк, Марківська ОТГ) м. Сєвєродонецьк зайняло друге місце.

Оцінка регуляторних умов в пілотних громадах здійснювалось в розрізі дотримування ряду процедур, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а також доступності інформації про регуляторну діяльність.

За наданими рекомендаціями «Львівського регуляторного хабу» Управлінням економічного розвитку військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області:

•  розроблено Положення про діяльність Постійної комісії з вивчення та надання висновків про відповідність проєкту регуляторного акту вимогам законодавства;
  •  розпочато формування набору даних по Плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2020 рік в м. Сєвєродонецьк, який буде розміщено на порталі data.gov.ua;
  • на офіційному сайті військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області створено розділ «Координаційна рада з питань підприємництва у м. Сєвєродонецьку» в якому буде опубліковано протоколи засідань Координаційної ради за останні 4 роки.