Як використовувати РРО/ПРРО: допомога від податкової

29-12-2021

У Головному управлінні ДПС у Луганській області повідомили. З 1 січня 2022 набирають чинності положення абзацу четвертого пункту 61 підрозділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України згідно з якими фізичні особи-підприємці, що перебувають на спрощеній системи оподаткування, а саме – платники єдиного податку ІІ - IV груп, зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – ПРРО) для здійсненні розрахункових операцій.

Для спрощення процесу реєстрації розрахункових операцій рекомендуємо використовувати матеріали банеру «Програмні РРО», що розміщений за посиланням ]]>https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/]]>.

Також у банері розміщено покрокові інструкції зі встановлення та налаштування ПРРО (]]>https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy-/]]>, та ]]>https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/fiskalniy-dodatok-prrosto/]]>), відеоуроки щодо реєстрації ПРРО та відеоінструкція щодо Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців розміщені за посиланням: ]]>https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/]]>.

Стануть у нагоді й відеоуроки щодо формування електронної печатки для ПРРО (]]>https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/elektronni-dovirchi-poslugi/]]>).

З питань реєстрації та застосування РРО/ПРРО ви можете звернутися до Центрів обслуговування платників.

Звертаємо увагу на те, що платники І групи єдиного податку з 01.01.2022 не зобов’язані реєструвати та застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів або якийсь інший додатковий облік з 01.01.2022.

Нагадаємо: платники єдиного податку ІІ - ІV групи, які не зареєстровані платниками ПДВ та не здійснюють реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення, реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, облік товарних запасів не ведуть.

]]>https://lg.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/543073.html?fbclid=IwAR0Z8H6nJy...]]>