Про стан проведення страхових виплат потерпілим на виробництві та надання матеріального забезпечення застрахованим особам за 2020 рік

10-02-2021

Страхові виплати у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання

Одним із пріоритетних завдань Сєвєродонецького міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі – відділення) є реалізація своєчасного та в повному обсязі відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження здоров’я або у разі смерті.

Станом на 01.01.2021 на обліку у відділенні перебували 1818 потерпілих та членів їх сімей, із них 1621 – внутрішньо переміщена особа, в т.ч.:

• потерпілих на виробництві – 1729;
  • осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника – 89.

Із загальної кількості потерпілих на виробництві кількість осіб з інвалідністю становить: 15 осіб –  I групи, 53 особи – II групи та 356 осіб –  III групи.

Із 89 осіб, що мають право на виплати в разі втрати годувальника, 57 –  жінки пенсійного віку (64% від загальної кількості), 6 – діти, 1 – чоловік пенсійного віку, 11 – батьки потерпілого та 14 – особи з інвалідністю – члени сім’ї потерпілого.

Протягом 2020 року відділенням здійснено страхові виплати на загальну суму 60214 тис. грн, у т.ч. за такими видами:

• щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві – 56645,1 тис. грн;
  • щомісячні страхові виплати в разі втрати годувальника – 3084,7 тис. грн;
  • одноразова допомога в разі стійкої втрати працездатності – 37,7 тис. грн;
  • одноразова допомога в разі смерті потерпілого – 192,1 тис. грн;
  • допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання до відновлення працездатності або встановлення інвалідності – 254,4 тис. гривень.

За минулий рік одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності була призначена трьом потерпілим на виробництві й одній особі в разі втрати годувальника.

За 2020 рік середній розмір щомісячної страхової виплати потерпілому на виробництві складає 2730,1 грн, середній розмір щомісячної страхової виплати особі в разі втрати годувальника – 2888,3 гривні.

Надання матеріального забезпечення застрахованим особам та членам їх сімей

За підсумками 2020 року відділенням прийнято на фінансування листки непрацездатності по 11892 застрахованих особах на загальну суму 71354,4 тис. грн, а саме:

• допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання, у тому числі на COVID-19 – 9007 застрахованим особам на суму 44754,5 тис. грн;
  • допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві,  – 749 застрахованим особам на суму 6055,3 тис. грн;
  • допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї  – 1093 застрахованим особам на суму 3337,1 тис. грн;
  • допомога по тимчасовій непрацездатності особам, які перебували на самоізоляції, обсервації у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), – 562 застрахованим особам на суму 794,8 тис. грн;
  • допомога по вагітності на пологах – 429 застрахованим особам на суму 16212,4 тис. грн;
  • допомога на поховання – 42 виплати на суму 172,2 тис. гривень.

Середній розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності за 2020 рік склав 344,7 грн за кожен день хвороби, що на 20,0%, або на 54,4 грн більше, ніж у 2019 році.

Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах за 2020 рік склав 321,2 грн, що на 13,1%, або на 37,1 грн більше, ніж у 2019 році.

Наприкінці 2020 року спостерігалось суттєве зростання кількості листків непрацездатності, що надаються на оплату до відділення. Цей факт пов’язаний із сезонним підвищенням захворюваності на респіраторні хвороби, збільшенням потреби у догляді за хворими дітьми, ізоляцією від COVID-19 контактних осіб, а також безпосереднім захворюванням на коронавірусну хворобу.

Звертаємо увагу, що дата фінансування допомоги по тимчасовій втраті працездатності прямо залежить від дати подання заяви-розрахунку роботодавцем до робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Украйни (далі – Фонд). Фінансування здійснюється у робочі дні по мірі надходжень частки від ЄСВ на рахунок Фонду.

Слідкувати за станом фінансування матеріального забезпечення застраховані особи можуть у телеграм-каналі Фонду ]]>https://t.me/socialfund]]> за тегом #фінансування_оперативно. Кошти надходять на рахунок роботодавця упродовж декількох банківських днів після здійснення фінансування.

До уваги страхувальників

З метою протидії поширенню коронавірусної інфекції та вжиття заходів щодо попередження розповсюдження COVID-19 відділення наполегливо рекомендує страхувальникам надавати перевагу дистанційній формі подачі документів до Фонду.

Для подання до відділення заяв-розрахунків на виплату допомог працівникам в електронному виді страхувальники (роботодавці) мають укласти із відділенням відповідний ]]>договір]]>.

Нагадуємо! Роздрукована заява-розрахунок разом із поданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначались окремі виплати та матеріальне забезпечення, зберігаються у страхувальника.

Після виплати допомоги по листку непрацездатності працівникові обов’язок страхувальників звітувати перед Фондом про те, що кошти виплачені в повному обсязі і в призначений строк, шляхом надсилання Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам. Форма повідомлення наведена в додатку 2 до Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 12.

Сєвєродонецьке міське відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального