Робота комісії із соціального страхування

27-04-2021

Згідно з частиною третьою статті 30 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 № 1105-IV рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб) або фізичною особою-підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Робота комісії із соціального страхування регулюється Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13 (далі – Положення № 13).

Комісія із соціального страхування підприємства створюється при чисельності застрахованих осіб понад 15 працюючих за наймом. При чисельності застрахованих осіб 15 і менше на загальних зборах працівників підприємства обирається уповноважений із соціального страхування.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства зобов’язана:

- приймати рішення про призначення матеріального забезпечення;

- приймати рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення, про припинення його виплати (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення;

- здійснювати контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення.

Основною формою роботи комісії є засідання, які проводяться не рідше двох разів на місяць згідно із затвердженим планом.

За результатами засідання комісії складається протокол.

Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження.

На підставі рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства про призначення матеріального забезпечення страхувальник нараховує суми матеріального забезпечення та оформлює заяву-розрахунок, яка повинна бути передана до робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України не пізніше 5 робочих днів з дати прийняття комісією такого рішення.

У разі виникнення питань в процесі роботи комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства пропонуємо звертатися до Сєвєродонецького міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області за адресою: проспект Центральний, 17, м. Сєвєродонецьк, 93404, телефон: (0645)70-20-74.

Сєвєродонецьке міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області