Турбота про людей з інвалідністю – це основна ознака людяності!

20-11-2020

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Цей день – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми з обмеженими фізичними можливостями, що потребують захисту та підтримки.

Одним із основних напрямків роботи Фонду соціального страхування України є турбота про тих людей, які в результаті отриманих на виробництві травм або професійних захворювань, стали особами з інвалідністю.

Сьогодні під страховим захистом Сєвєродонецького міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області перебувають 1737 потерпілих, які частково або повністю втратили працездатність внаслідок травми на виробництві, з них особи з інвалідністю І групи – 15 осіб, ІІ групи - 56 осіб, ІІІ групи - 353 особи.

Сєвєродонецьке міське відділення надає потерпілим цілий комплекс медико-соціальних послуг, спрямованих на збереження життя та повернення до нормальної життєдіяльності. Особи з інвалідністю, що настала внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, упродовж усього періоду до відновлення здоров’я отримують за рахунок коштів Фонду соціального страхування України санаторно-курортне лікування, лікування в закладах охорони здоров’я всіх прямих наслідків страхового випадку, забезпечуються лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами реабілітації, колясками, протезно-ортопедичними виробами, слуховими апаратами, спеціальним медичним, постійним стороннім доглядом, побутовим обслуговуванням. Крім того, Фонд компенсує витрати, пов’язані із забезпеченням осіб з інвалідністю автомобілями, витрати на бензин, ремонт автомобілів та на транспортне обслуговування.

Запевняємо, що працівники відділення і надалі будуть робити все можливе, щоб люди з обмеженими фізичними можливостями отримували постійну та гідну допомогу у моральній, фізичній і соціальній реабілітації.

Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю Сєвєродонецьке міське відділення Фонду звертається до роботодавців з переконливим проханням приділяти не тільки в цей день особливу увагу працівникам з інвалідністю, а й постійно опікуватись про них, створювати гідні та безпечні умови праці на робочому місці, що дозволять відчувати себе рівними в колективі, залучати до активного способу життя, морально та матеріально допомагати людям, які зазнали травми на виробництві.

Користуючись нагодою, людям з особливими потребами хочеться побажати міцного здоров'я, добра та злагоди, благополуччя, енергії й оптимізму, успіхів в усіх справах.

Сєвєродонецьке міське відділення

управління виконавчої дирекції