Ви тут:

Сєвєродончанка виготовляє у Німеччині патріотичні браслети та допомагає постраждалим від війни

16-09-2022

Переселенка з України Тетяна Борзаковська з мамою у березні евакуювалася до Німеччини. Там жінка почала власноруч робити браслети із ниток та продавати їх онлайн, а частину грошей перераховувати у фонд "Охматдиту". Нещодавно Тетяна взяла участь у культурному заході у німецькому Любеку, де представила свої роботи.

Тетяна Борзаковська народилася і виросла у Сєвєродонецьку, до війни жила у Харкові та працювала у сфері маркетингу. Разом з мамою вимушена була евакуюватися до Німеччини. Минулими вихідними взяла участь у заході «Дні української культури» у місті Любек.

На виставці серед різних майстрів Тетяна представила свої вироби – це браслети-фенічки, які вона почала виготовляти під час евакуації. Таке хобі у жінки з’явилось декілька років тому, але зараз робить акцент саме на жовто-блакитних браслетах.

“В основному акцент на наш патріотичний прапор, який дуже яскравий, красивий, щоб кожен їх носив на руці й видно було здалеку, звідки ми “– каже майстриня.

Німеччина, Любек, “Дні української культури” 11.09. 2022. Фото: Тетяна Борзаковська

Зустріч, присвячена українській культурі та традиціям, проходила біля центрального собору в Любеку. Там, розгорнули фуд-корт з традиційними стравами, організували музичний супровід: облаштували сцену, звідки лунали пісні українською. А майстрині виготовили до заходу з десяток доробок.

“Я була учасницею, але я все це дивилася та отримувала колосальне задоволення. Наша мова рідна, музика, пісні. Ми всі дружно співали, як удома”, – розповіла Тетяна.

Німеччина, Любек, “Дні української культури” 11.09. 2022. Фото: Тетяна Борзаковська

Частину вторгованих грошей від продажу браслетів Тетяна переводить у фонд Національної дитячої спеціалізованої лікарні МОЗ України “Охматдит” аби якось допомогти постраждалим від війни.

“Я зрозуміла, що я можу допомагати цим людям, які там працюють, лишилися. І зараз «Охматдит» лікує не лише дітей. Вони приймають усіх і дорослих, особливо тих, хто отримав травми під час війни”, – каже майстриня.

Тетяна говорить, що після перемоги планує повернутися в Україну аби підтримувати економіку рідної країни та нарешті зустрітися з чоловіком, якого жінка не бачила більш ніж пів року.

 

]]>Вікторія Марченко]]>

 

Джерело: Суспільне - ]]>https://suspilne.media/282559-pereselenka-vigotovlae-u-nimeccini-patriot...]]>

Рейтинг: 
Голосов пока нет