Ви тут:

Традиційний для Сєвєродонецька "Фестиваль думок" відбувся у Дніпрі (ВІДЕО та ФОТО)

13-09-2022

Традиційний для Сєвєродонецька "Фестиваль думок" цьогоріч відбувся, не зважаючи на тимчасову окупацію міста. Частково його провели в онлайн форматі, а декілька дискусій пройшли у Дніпрі - повідомляє ]]>Суспільне]]>.

Традиційний для Сєвєродонецька "Фестиваль думок" відбувся у Дніпрі

Сєвєродонецьк "Фестиваль думок" 2021 р. Фото: “Восток SOS”

Перша офлайн дискусія цьогорічного “Фестивалю думок” була присвячена адаптації переселенців в нових громадах. Директорка Попаснянського ліцею Олена Терпелюк каже — для неї це питання гостре, адже і сама третього березня евакуювалась, рятуючи свою дитину.

“Я вже декілька років поспіль беру участь в цьому фестивалі. Завжди цей фестиваль відбувався у Сєвєродонецьку, але сталося так. Як сталося. І тому цей фестиваль я вже відвідую в місті Дніпро, хоча проживаю зараз в Дніпровській області. Такі заходи, вони дуже цікаві та необхідні. Саме під час таких заходів відбувається те живе спілкування, яке потрібно нам”.

Дніпро, гості та учасники "Фестивалю думок" 10.09.2022. Фото: Суспільне Донбас

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов приїхав взяти участь у двох дискусіях: “Чи можливо забезпечити право на освіту в умовах війни” та “Воєнні злочини Росії: чи можливо задокументувати все”.

“Із трьох тисяч звернень, які надійшли цього року до служби освітнього омбудсмена, від початку вторгнення, це більш ніж 600 саме про злочини окупантів стосовно освіти. І примус, і залякування, і погрози виселення, і виселення реальне. Це знищення українських книжок. Це примус працювати за російськими програмами”, — розповів омбудсмен.

Провели фестиваль Благодійний фонд “Восток SOS” разом з естонською організацією “Mondo”. П’ять років поспіль учасники збирались у Сєвєродонецьку. Місцеві жителі, представники влади та експерти разом шукали шляхи вирішення актуальних для Донбасу питань. Тепер частину дискусій зробили в онлайн форматі, інші провели у Дніпрі.

“Ми не відмовились від ідеї провести фестиваль в цьому році, тому що людям треба мати якість точки опори, якісь добрі гарні події у своєму житті, звичні події. Фестиваль дає можливість як рефлексувати над тим, що відбувається, так і будувати плани на майбутнє”, — розповіла координаторка "Фестивалю думок" Юлія Кішенко.

За словами Юлії, в онлайн та офлайн дискусіях фестивалю цьогоріч взяли участь близько 300 людей.

 

Джерело: ]]>https://suspilne.media/281061-tradicijnij-dla-severodonecka-festival-dum...]]>

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)