Ви тут:

Декілька порад споживачам, у разі якщо придбали неякісне взуття

18-09-2017

Шановні споживачі, після неодноразових надходжень до відділу торгівлі та з захисту прав споживачів  скарг на якість взуття хотілось би дати вам декілька порад.

1. На взуття гарантійний термін  обчислюється з початку відповідного сезону (додаток № 1  до постанови КМУ від 19.03.1994 р. № 172), а саме:

  • зимового асортименту – з 15 листопада по 15 березня;
  • весняно-осіннього  асортименту – з 15 березня по 15 травня та з 15 вересня по 15 листопада;
  • літнього асортименту -  з 15 травня по 15 вересня.

То б то, на час виходу нашої статті почався осінній сезон для взуття.

У гарантійний термін на сезонні товарине включається час іншого сезону (наприклад, якщо ви в осінній період придбали взуття з літнього асортименту, то гарантійний термін буде обчислюватись з 15 травня, а не з дня купівлі літнього взуттявосени).

2. Що ж робити споживачу, якщо у взутті, протягом гарантійного терміну проявились недоліки виробничого характеру?

По-перше, необхідно звернутись до продавця (суб’єкта господарювання) з письмовоюпретензією у довільній формі з обов’язковим додаванням копії документу, що підтверджує факт купівлі взуття (товарний або касовий чек). Претензію необхідно скласти у двох примірникахта вручити її керівнику магазину (суб’єкта господарювання). На вашому примірнику повинні зробити відмітку про дату отримання та вказатипрізвище особи, яка отримала претензію. У тому разі, якщо керівник магазину відмовляється прийняти претензію споживач має право написати свої вимоги у Книгу відгуків та пропозицій (керівник підприємства повиненнадати заявнику письмову відповідь на претензію в тижневийтермін).

1) пропорційного зменшення ціни;

2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;

3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених висновком експертизи, споживач має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

Продавець зобов'язаний  прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги. За наявності товару вимога споживача про його заміну підлягає негайному задоволенню, а в разі виникнення потреби в перевірці якості - протягом 14-ти днів або за домовленістю сторін.

Часто буває так, що  споживач не бажає, щоб взуття було відремонтовано, а вважає, що у товарі  проявився брак з вини виробника. Згідно статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів» у тому  разі коли під час гарантійного строку необхідно визначити причини втрати якості продукції, продавець (виконавець, виробник) зобов'язаний у триденний строк з дня одержання від споживача письмової згоди організувати проведення експертизи продукції. Експертиза проводиться за рахунок продавця (виконавця, виробника). Якщо у висновках експертизи буде доведено, що недоліки виникли після передачі продукції споживачеві внаслідок порушення ним встановлених правил використання, зберігання чи транспортування або дій третіх осіб, вимоги споживача не підлягають задоволенню, а споживач зобов'язаний відшкодувати продавцю (виконавцю, підприємству, яке виконує його функції) витрати на проведення експертизи. Споживач, продавець (виконавець, виробник) мають право на оскарження висновків експертизи у судовому порядку.

До придбання взуття зверніть увагу на наявність маркування на коробках та на самому взутті (товарний знак виробника, номер моделі(артикула), розмір, повнота,колір). Пам’ятайте, що споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору (стаття 15 Закону України «Про захист прав споживачів») !

Якщо вам необхідна  консультація спеціалістів звертайтесь до відділу торгівлі та з захисту прав споживачів Сєвєродонецької міської ради за адресою:  м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, 32, 3-поверх, каб. № 93 в такі дні: понеділок, середа з 8 -00 до 12-00 годин; вівторок, четвер з 13-00 до 17-00 годин; п’ятниця  - не прийомний день (тел. 4-44-11, 4-50-76).

Вдалих придбань!

Т.Г. Красюк, начальник відділу торгівлі та з захисту прав споживачів