Ви тут:

Стихійна торгівля – потенційна небезпека для здоров’я

07-08-2018

Питання щодо небезпеки, яку несе для споживачів несанкціонована торгівля на вулицях міста вже не раз висвітлювалась на сторінках газети «Сєвєродонецькі вісті» та на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради. Але, шановні споживачі, давайте ще раз поговоримо про наслідки від придбання продуктів «з землі» та в невстановлених для торгівлі місцях.

Несанкціонована торгівля не лише псує естетичний вигляд міста, а ще й є небезпечною для здоров’я його мешканців та гостей. Якщо ви думаєте, що домашній сир з бордюру на вулиці кращий, ніж з ринку, де він точно був перевірений на безпечність, то ця хибна думка може коштувати вам здоров’я. Яку ж небезпеку несе така торгівля для споживача та членів його сім’ї ?

По-перше, торгівля проводиться в місцях, не призначених для  її здійснення (на перехрестях , прохідних та придорожніх частинах дороги, де є тварини, комахи, скупчення пішоходів та транспорту, що піднімають бруд та пил, тобто - антисанітарія).

По-друге, це торгівля без відповідних документів, що гарантують безпечність та якість харчового продукту. Споживач бере на себе всю відповідальність за якість придбаного товару.

По-третє, продавці на «стихійних» ринках не дотримуються умов зберігання, транспортування і реалізації продукції. Відсутня інформація щодо кінцевого терміну придатності харчового продукту, який потребує спеціальних умов зберігання. Особливо це стосується м’ясних, рибних та молочних продуктів, які вимагають особливих умов зберігання (наявність холодильних камер та дотримання температурного режиму).

Придбання харчових продуктів на «стихійних» ринках – це шлях до харчового отруєння, ботулізму, лейкозу та інших захворювань.

Нажаль, попит народжує пропозиції. І споживачі, розуміючи про  небезпеку придбання товарів на стихійному ринку, продовжують купувати продукти прямо із землі, незважаючи на недотримання санітарних норм зберігання товарів.

Співробітниками відділу торгівлі та з захисту прав споживачів Сєвєродонецької міської ради, відділу по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Сєвєродонецької міської ради,  спільно  з дільничними Сєвєродонецького відділу поліції ГУНП в Луганській області, з представниками Управління Держпродспоживслужби  в  м.Сєвєродонецьку проводяться рейди по місцям здійснення несанкціонованої торгівлі, надаються попередження та  складаються адміністративні протоколи. Так, за період з 01.01.2018 р.  до 30.07.2018 р. було проведено 47 рейдів та складено за ст. 160 КУпАП - 125 протоколів, за ст. 152 КУпАП - 12 протоколів.

У м. Сєвєродонецьку працює 2 продовольчих ринки (ринок «Злагода», ринок «Успіх») та 2 змішаних ринки (Центральний ринок, ринок «Універсальний»). І для торгуючих і для споживачів там створено належні умови (контрольні ваги, ветеринарно-санітарні лабораторії та інше). Стає питання, а навіщо наражати себе і членів своєї родини на небезпеку?

 

Начальник відділу торгівлі

та з захисту прав споживачів Т.Г.Красюк