Ви тут:

Увага! АЧС, або хвороба Монтгомері!

26-12-2016

АЧС, або хвороба Монтгомері на території України з'явилася відносно давно, в 1977 році в Одеській області. В той час для ліквідації вірусу, військами оточили весь район, ввели карантин і знищили абсолютно все поголів'я свиней. Ситуація почала загострюватися останні 5 років тому. Якщо в 2012-2013 рр. більшість випадків хвороби в Україні реєструвалося серед диких кабанів, то в 2014-2016 роках вірус виявляли у більшій мірі в присадибних і невеликих фермерських господарствах. Тільки в 2015 році на території України було зареєстровано близько 40 випадків спалахів цієї хвороби. Станом на 23 грудня в Україні зареєстровано понад 74 спалахів АЧС з початку 2016 року.

Що треба знати власникам тварин про африканську чуму свиней (АЧС)?

АЧС — це: висококонтагіозна хвороба (надзвичайно заразна), гостра (ознаки хвороби розвиваються дуже швидко), інфекційна (здатна до зараження, тобто може передаватися від однієї сприйнятливої тварини до іншої), вірусна (на збудник не діють антибіотики, тому не має лікування). У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м'ясі від хворих тварин — до 155 днів, у копченій шинці — до 5 місяців, у гною — до 3 місяців. Інкубаційний період короткий (2-12 днів) і супроводжується лихоманкою (40-42 °С) впродовж 48-ми годин перед проявом клінічних ознак (на відміну від класичної чуми свиней) та відсутністю інших симптомів у цей період. Більшість хворих тварин у цей час виглядає абсолютно здоровою й не відмовляється від корму (і лише незначний відсоток проявляє неспокій або ж, навпаки, постійно лежить). Клінічні ознаки проявляються, коли спадає температура: тварини слабнуть (хитка хода, відмова від корму, спрага), збиваються в гурти, з'являється серцева недостатність: синюшність (ціаноз) шкіри та значні крововиливи (геморагії на шкірі та у внутрішніх органах).

Ще раз нагадаємо, що в території Сєвєродонецької міської громади створені мобільні групи зі спеціалістів Сєвєродонецького відділення поліції ГУ НП  в Луганській області та спеціалістів Управління Держпродспоживслужби в м. Сєвєродонецьку  для оперативного реагування згідно з розробленим планом дій у разі підозри на дане захворювання.

        За матеріалами  Управління Держпродспоживслужби в м. Сєвєродонецьку

Т.Г. Красюк, начальник відділу контролю споживчого ринку департаменту економічного розвитку та торгівлі Сєвєродонецької міської ради