Важливо для суб’єктів господарювання та споживачів!

24-03-2021

Співробітниками відділу торгівлі та з захисту прав споживачів управління економічного розвитку Сєвєродонецької міської ВЦА регулярно здійснюються  моніторинги по об’єктах торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення на предмет дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері  захисту прав споживачів.

На превеликий жаль, деякі недобросовісні суб’єкти господарювання не розміщують на своїх об’єктах Куток споживача, чим порушують вимоги  пункту 10 «Порядку провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів», затверджених постановою  КМУ від 15.06.2006 № 833; пункту 7  «Правил   побутового обслуговування населення», затверджених постановою КМУ від 16.05.1994      № 313.

Згідно  вказаних нормативно - правових актів суб'єкти господарювання повинні забезпечити  наявність  на  видному та доступному місці Куток споживача, в якому   розміщується  інформація  про  найменування  власника, адреси і номерів телефонів органів, що забезпечують  захист  прав споживачів.

Тобто, споживачу має бути відомо, хто йому надає послуги у сфері торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення та до кого звертатись із претензією, у разі виникнення спірної ситуації.

Статтею 155 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»    передбачена адміністративна відповідальність за  Порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю у вигляді штрафу від одного до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за  порушення, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення - штраф від п'яти до двадцяти семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі виникнення питань, пропонуємо звертатись до співробітників відділу торгівлі та захисту прав споживачів управління економічного розвитку Сєвєродонецької міської ВЦА за тел. 4-44-11, 4-50-76  (бульвар  Дружби Народів,32, каб. 65)».