Олександр Стрюк: Сєвєродонецька міська ВА продовжує розвивати соціальні послуги з реабілітації дітей

27-10-2023

На базі гуманітарного хабу Сєвєродонецької громади у місті Дніпро у червні розпочав свою основну діяльність проєкт «Відродження доступної комплексної реабілітації». Його протягом 5 місяців, відповідно до умов, реалізовувала ]]>ГО «ДАР: Допомога. Адаптація. Реабілітація»]]> спільно з Сєвєродонецькою міською військовою адміністрацією за підтримки Програми розвитку ООН в Україні у межах проєкту «Підтримка реабілітації людей з інвалідністю, спричиненою війною» за фінансування Уряду Республіки Корея та Уряду Німеччини.

За цей час надано допомогу понад 100 учасникам - дітям-переселенцям з Луганщини, частково дітям Дніпра.

У центрі надаються послуги з комплексної реабілітації (абілітації) та відновлення по таким головним напрямкам:

• допомога дефектолога в розвитку когнітивних функцій, робота з поведінкою, тощо;
  • психологічна та соціальна адаптація, розвиток творчих навичок, покращення комунікації в спілкуванні;
  • допомога фізіотерапевта/реабілітолога в розвитку або компенсації фізичних функцій, координації, збільшення сили м’язів та вправності рухів;
  • музична логоритміка та арт-терапія для дітей та дорослих, задля розвитку музичних здібностей, стимуляції розвитку мовлення, зниження психоемоційного навантаження, тощо.

Центр набув певної популярності, адже батькам дітей, які потребують постійного догляду, в евакуації важко отримувати комплексну реабілітацію. А у Центрі вони знайшли сучасний простір, який поєднує в собі сенсорне розвантаження та водночас розвиток і терапевтичну підтримку.

На етапі реалізації проєкта між Сєвєродонецькою міською ВА та ГО «ДАР» укладено меморандум про співпрацю, отже Центр продовжить виконувати свої функції з надання послуг комплексної реабілітації дітям та особам з інвалідністю.

Начальник Сєвєродонецької міської військової адміністрації Олександр Стрюк зауважив: «Сєвєродонецька міська ВА продовжує розвивати соціальні послуги з реабілітації  дітей. Цей центр функціонуватиме завдяки донорам і активній участі ГО «ДАР», а Сєвєродонецька міська військова адміністрації взяла на себе обов’язки у подальшому забезпечувати функціонування простору. Ми будемо рухати цей проєкт. І в подальшому ми маємо плани на продовження цієї роботи».

Представниця ГО «ДАР» Марина Давиденко розповіла про реалізацію проєкту, про заходи Центру, про його родзинку – сучасне обладнання: «Ще до війни у Сєвєродонецьку ГО «ДАР» розпочала дуже плідно співпрацювати з Сєвєродонецькою міською ВА. Потім всі роз’їхалися, а дітям потрібна була комплексна реабілітація. Було підписано Меморандум з Сєвєродонецькою міською військовою адміністрацією. Підтримкою забезпечили й ПК Металург, Гуманітарний хаб Сєвєродонецької громади, а також люди, які хотіли допомогти хоч чимось. Дуже вдячні всім за підтримку!»

Представниця громадськості Дніпра пані Наталія звернулась до Сєвєродонецької МВА: «Дуже вдячні за такий проєкт, який ви підтримали. І батьки задоволені, і діти, хочуть продовження. Багатьом було незручно з лівого берега діставатись на правий. Дуже гарно, що ви освоїли цю територію».

Директор Центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Ольга Степова зазначила: «Ще до повномасштабної війни Центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю активно співпрацював та реалізовував спільну проєктну діяльність із Сєвєродонецькою громадською організацією "ДАР". Один фахівець реабілітаційного центру вже був залучений до реалізації цього проєкту. Таке партнерство посилювало нашу громаду до війни та відкриває нові можливості для дітей Луганщини зараз – в евакуації. Звернутися за допомогою до Центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Сєвєродонецької громади можна за телефоном: 0666211825».

Як все розпочиналось, дивіться у матеріалі: