Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 09.07.2023

09-07-2023

У Сватовому колаборанти допомагають розселяти росіян в будинки евакуйованих, окупанти примушують швидше змінювати українські автомобільні номери, ворог збільшив кількість авіаударів по селах.

Загарбники не припиняють знищувати деокуповані населені пункти Луганщини, їх не спиняє те, що в цих селах залишається цивільне населення, – наголосив начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

«Артилерійські обстріли з боку росіян, на жаль, вже стали для місцевих буденністю. Ті, хто не ще виїхав, призвичаюються жити під щоденними вибухами. Але противник все частіше спрямовує по наших селах авіаудари – ситуація стає ще небезпечнішою, – каже Артем Лисогор. – Учора авіація окупантів «працювала» в районах Новолюбівки, Новоєгорівки, Невського, Білогорівки, Діброви – майже по усій лінії фронту!»

Атакувати ворог намагався в напрямку Стельмахівки та Новоселівського, але натрапив на жорсткий опір наших захисників і вимушений був повернутися на раніше зайняті позиції.

У Сватовому росіяни продовжують облік «безхазяйної» нерухомості, вимагають документи для підтвердження права власності, шукають оселі тих, хто виїхав в безпечні регіони України або за кордон.

Виявляють й квартири, в яких не мешкають господарі. Допомагають із обліком та подальшим розселенням окупантів місцеві колаборанти.

Полюють не тільки на порожні будинки, а й на автівки з українськими номерами. Окупаційна влада посилила відповідні дорожні рейди на захоплених минулоріч територіях – перевіряють на трасах та в гаражах. Проводять «бесіди» та направляють до найближчого мрео.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02ubkHtMqnjz6pHgUt1QMsdice9dL...]]>