Ви тут:

ЩОДО  РЕКОНСТРУКЦІЇ КВАРТИРИ З ВЛАШТУВАННЯМ НОВОГО БАЛКОНУ АБО РОЗШИРЕННЯМ ІСНУЮЧОГО

25-06-2018
Категорія: 

Останнім часом почастішали випадки фіксації посадовими особами відділу державного архітектурно-будівельного контролю порушення вимог містобудівного законодавства, а саме виконання будівельних робіт з реконструкції квартир із улаштуванням нових балконів або значним розширенням існуючих.

З метою запобігання вчиненню порушень вимог містобудівного законодавства Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Сєвєродонецької міської ради інформує про загальний порядок виконання будівельних робіт та відповідальність, яку несуть суб`єкти містобудування у разі вчинення вищезазначеного правопорушення. 

Проектування та будівництво об’єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку (ч. 5 ст. 26 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»):

1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних;

2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених Законом, її експертизи;

3) затвердження проектної документації;

4) виконання підготовчих та будівельних робіт;

5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;

6) реєстрація права власності на об’єкт містобудування.

Механізм набуття права на виконання підготовчих та будівельних робіт, визначено  Постановою Кабінету Міністрів України  “Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт” № 466 від 13.04.2011.

Окремо наголошуємо, що відповідно до пункту 8.14 розділу 8 Державних Будівельних норм України (ДБН В.3.2-2-2009) – при проектуванні реконструкції, капітальних ремонтів і перепланувань окремих квартир заборонено:

-  улаштування нових і розширення існуючих балконів і лоджій, їх скління;

- улаштування нових віконних прорізів і розширення існуючих віконних і балконних прорізів;

Порушення вимог містобудівного законодавства, будівельних норм, стандартів і правил фізичними особами, а саме виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт, виконання будівельних робіт без отримання дозволу на їх виконання, незабезпечення замовником здійснення авторського та технічного нагляду, експлуатація об’єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, передбачає притягнення до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі від 8500 до 51000 грн. (ст. 96 КУпАП).

Відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Законом України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».

Також інформуємо, що відповідно до ст. 376 Цивільного кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

За рішенням суду самочинно збудований об’єкт підлягає знесенню з компенсацією витрат, пов’язаних із знесенням об’єкта, за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) таке самочинне будівництво (ч.2 ст. 38 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності").

Відділ  державного архітектурно-будівельного контролю Сєвєродонецької міської ради нагадує про необхідність суворого дотримання вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності. Суб’єкти містобудівної діяльності мають змогу звернутися за отриманням консультацій до спеціалістів Відділу за адресою бульвар Дружби Народів, 32, м. Сєвєродонецьк, Луганська обл., 93404, Е-пошта: gaskseveratgmail [dot] comТелефони: (06452) 4-13-06; (06452) 4-14-36.





Рейтинг: 
1
Средняя: 1 (1 оценка)