В Сєвєродонецькому гумхабі у Дніпрі ВПО з Луганщини отримали консультативну допомогу щодо особливостей дії законодавства про працю під час воєнного стану

10-08-2023

Заступник начальника управління –  начальник відділу контролю з питань праці східного напрямку управління інспекційної діяльності у Луганській області – Яна Драган 09 серпня 2023 року в Гуманітарному хабі Сєвєродонецької міської військової адміністрації у місті Дніпро надала консультації внутрішньо переміщеним мешканцям Луганщини щодо особливостей дії законодавства про працю під час воєнного стану, а також проінформувала громадян про основні ризики потрапляння у ситуації торгівлі людьми.

В ході проведення консультацій внутрішньо переміщеним мешканцям Луганщини фахівець нагадала про обов’язкове дотримання важливих правил з метою уникнення потрапляння у ситуації торгівлі людьми , а саме: не погоджуватись на неофіційну роботу; не віддавати документи посереднику з працевлаштування, роботодавцю чи іншим невідомим особам; зробіть копії важливих документів. Відправте близьким разом із нещодавно зробленою фотокарткою; переконайтеся, що вам зрозумілі умови працевлаштування: обов’язки, робочий графік, розмір заробітної плати, відпустка та вихідні; не сідайте в транспорт до незнайомців. У крайньому разі сфотографуйте номерні знаки авто, котрим їдете, і перешліть знайомим; регулярно інформуйте близьких про ваше місце перебування, розкажіть про подробиці запропонованої вам роботи; тримайтеся групами; у підозрілих ситуаціях зверніться до поліції.

Також увагу було приділено, на певні ознаки, які можуть свідчити про злочинний намір потенційного роботодавця, такі, як: відсутність ліцензії про посередництво у працевлаштуванні; відмова показати реєстраційні документи; пропозиції неофіційного працевлаштування; завищена обіцяна заробітна плата; вимога переказу коштів авансом за надання послуг з працевлаштування, тощо.

Всього в Гуманітарному хабі Сєвєродонецької міської військової адміністрації консультативну допомогу отримали двадцять п’ять внутрішньо переміщених осіб з Луганської області.

Під час бесіди були роздані інформаційні матеріали з інформацією, як не потрапити до трудового рабства та буклети з контактною інформацією необхідних установ та організацій для звернення по допомогу у випадку потрапляння у трудове рабство. Також були надані контакти організацій, які працюють у напрямку протидії торгівлі людьми, які можна знайти на сайті stoptrafficking.org.

Одночасно з тим, внутрішньо переміщеним громадянам було повідомлено про можливість отримання безкоштовної професійної консультативної допомоги в сфері повноважень Державної служби України з питань праці в рамках розширення реалізації проєкту щодо консультаційної підтримки в засобах масової інформації, на офіційних веб-сайтах територіальних органів та сторінках у соціальних мережах наявні посилання на інформаційний портал у рубриці «Запитання-відповіді» на сайті Державної служби України з питань праці, а також на інформаційному порталі ]]>https://pratsia.in.ua/]]>.

За інформацією: ]]>Східне міжрегіональне управлінняДержавної служби України з питань праці]]> - ]]>https://smu.dsp.gov.ua/news/v-humanitarnomu-khabi-sievierodonetskoi-misk...]]>