Евакуйований із Сєвєродонецька театр виступить з гастролями у Черкасах

25-08-2022

Трупа Луганського обласного українського музично-драматичного театру приїде з гастролями до Черкас 10-11 вересня. Актори покажуть трагікомедію сучасності «Хто Я?» за п’єсою  Маріуса фон Маєнбурга «Бридкий» у постановці головного режисера Черкаського драмтеатру Станіслава Садаклієва. Про це повідомляють журналісти ]]>«Нової Доби»]]>.

Луганський театр – двічі переселенець. Уперше колектив був змушений переїхати з Луганська в Сєвєродонецьк у 2014 році. Під час повномасштабного вторгнення окупанти розбомбили театр, тож частина працівників знайшла прихисток у Дрогобичі та Дніпрі. А віднедавна трупа продовжує діяльність у театрі імені Щепкіна в Сумах та гастролює містами України.

- У лютому ми з директором-художнім керівником Луганського театру Сергієм Дорофеєвим домовилися про співпрацю. Я запропонував на вибір три п’єси. Серед них і твір «Бридкий» Маєнбурга у перекладі Наталки Сняданко. Ця п’єса вже давно була в моєму режисерському «портфелі», тому зрадів, що вона сподобалася Сергію. Опісля я приїхав до Сєвєродонецька, де чотири тижні тривала робота над постановкою. За такий короткий термін команда успішно впоралась із завданням, —  розповів головний режисер Черкаського драмтеатру Станіслав Садаклієв.

За його словами, із луганськими акторами було легко взаємодіяти, адже вони сприймали та опрацьовували будь-які ідеї, які дехто не одразу й збагнув би. загрузка...

- Вони молоді й сповнені енергії, тому працювали з ентузіазмом. Був період, коли я захворів, а потім - і деякі артисти. Та після одужання актори швидко ввелися попри великий об’єм тексту. Вони швидко та професійно реагували на зміни під час творчого процесу, а я зосереджував увагу суто на режисурі. Тож усі працівники працювали пліч-о-пліч. Ми хотіли перенести показ на кінець лютого, але, на щастя, прем’єра відбулася згідно з планом - 18-19 лютого, - сказав Садаклієв.

У виставі «Хто Я?» ідеться про те, як соціальні обмеження впливають на особистість. Головний герой, який народився потворним, не знав наскільки він бридкий до певного моменту. А коли це з’ясувалося, то зрозумів, що всі негаразди трапляються через його зовнішність. Тому чоловік вирішив зробити пластичну операцію. У результаті персонаж отримав шалений успіх, але з часом збагнув, що втрачає себе.

Актори показали трагікомедію у Дніпрі в межах XXIV міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», а також Сумах. 10-11 вересня о 17:00 луганчани зіграють її в Черкаському драматичному театрі.

- Ми хочемо підтримати колег, адже обладнання, костюми та декорації залишилися в Сєвєродонецьку. Дещо допоможемо відновити, а також спрямуємо їм частину коштів від продажу квитків. Вважаю, що між театрами має бути діалог, бо мистецтво - завжди на часі, а спільними зусиллями нам вдасться примножити нашу культурну спадщину. У такий складний період важливо тримати зв’язок, гастролювати, приїздити одне до одного, аби покращувати моральний дух і акторів, і глядачів, - зазначив головний режисер Черкаського драмтеатру.

За матералом: Нова доба -  ]]>https://novadoba.com.ua/387594-luganskyj-teatr-pereselenets-pokazhe-vyst...]]>

Средняя: 5 (2 оценок)