Оперативна інформація щодо деокупації Луганської області від російських загарбників станом на ранок 01.02.2023

01-02-2023

У так званій «лнр» збільшують пенсійний вік до 65 років, окупанти шукають гривню в обмінниках, ціни на продукти у захоплених прифронтових містах вдвічі вищі.

Про підвищення пенсійного віку повідомили в уряді рф. Там розробляють законопроект, в якому пропонується зробити в окупованих регіонах перехід на загальноросійський пенсійний вік до 31 грудня 2032 року.

Відзначають, що через відсутність єдиного пенсійного законодавства на захоплених у 2014-му та у 2022 роках територіях, підстави для виходу на пенсію там також відрізняються, у тому числі й підстави для отримання дострокової пенсії для різних категорій працівників.

До цієї дати діятимуть регіональні пенсійні доплати, які жителі так званих «нових російських регіонів» зможуть отримувати до досягнення загальновстановленого пенсійного віку.

Зокрема, на окупованій більше восьми років тому частині нашої області вік виходу на пенсію становив 55 років для жінок, 60 років – для чоловіків.

На захоплених минулоріч – 60 років і у чоловіків, і у жінок.

Водночас закон, який набув чинності в рф 1 січня 2019 року, закріплює пенсійний вік – 65 років для чоловіків та 60 років для жінок. Тепер потрібно не лише знайти роботу, а ще й дожити до пенсії.

Розмір її буде однаковим для певної категорії пенсіонерів. А от ціни на продукти харчування і товари першої необхідності в різних містах та селах мають серйозні відмінності.

Зокрема, у прифронтових населених пунктах продукти коштують у середньому вдвічі дорожче, ніж в інших. Хоча у так званій «лнр» існує «державний комітет тарифного та цінового регулювання». Можливо, і правда лише існує.

Аби позбавити населення можливості збувати гривню, окупанти організовують рейди по обмінниках.

Заблокувавши можливість купляти товари за гривню, вони спочатку змусили місцевих міняти гривню на рублі. Тому росіяни вирішили заблокувати валютників, аби збільшити залежність місцевих від окупаційних виплат.

Противник не припиняє наступальних дій на Лиманському та Бахмутському напрямках та продовжує зазнавати втрат.

Так, в районі Новоіванівки загарбниками облаштовано ще один військовий шпиталь. Там на лікуванні перебуває близько 100 російських військовослужбовців. Ступінь тяжкості поранення лікарі зазвичай занижують та не обліковують у медичних документах. Після надання мінімальної допомоги відправляють на передову.

Протягом 31 січня на Куп’янському напрямку ворог обстріляв позиції наших військ в районах Новоселівського і Ковалівки.

На Лиманському напрямку вогневого ураження з боку росіян зазнали Новоєгорівка, Невське, Червонопопівка, Кремінна і Діброва.

Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 9 ударів по районах зосередження ворога та 2 удари по позиціях його зенітно-ракетних комплексів.

Ракетники і артилеристи уразили 13 районів зосередження живої сили противника, 1 пункт управління та 1 склад боєприпасів.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid02eqT8CCp1VVePZk81BRzHJDExUVh...]]>