Оперативна інформація щодо деокупації Луганської області від російських загарбників станом на ранок 13.01.2023

13-01-2023

В Алчевську розпочалася чергова хвиля мобілізації, у Довжанську поранених росіян кладуть до пологового будинку та санаторіїв, поблизу Кремінної окупанти можуть готувати провокації, переодягаючись у форму українських військових.

Для поповнення втрат в живій силі росіяни не припиняють мобілізацію чоловічого населення на тимчасово окупованій території. Так, в Алчевську відзначено початок чергової хвилі призову, починаючи з 9 січня.

Ті окупанти, хто вже на фронті, вдаються до різного типу провокацій. Неподалік Кремінної зафіксоване використання штурмовими загонами військ рф українського пікселя. Також росіяни можуть планувати операції під «чужим прапором» для дискредитація ЗСУ.

Щоб відрізнити свої підрозділи від українських, вони використовують червоні, білі або сині стрічки на ногах.

Водночас, багато тих, хто на фронт вже не повернеться, або повернеться дуже нескоро.

Госпіталі в Білокуракиному, Старобільську та Новоайдарі переповнені вщент. Як і в Довжанську – у цьому місті через брак койко-ліжок для потреб поранених росіян звільнили пологове відділення, навколишні санаторії вже теж зайняті.

Щодо поповнення ліжкового фонду росіян – за минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах Стельмахівки, Макіївки і Білогорівки.

На Куп’янському напрямку окупанти обстріляли Стельмахівку.

На Лиманському напрямку під вогневий вплив російських танків та артилерії потрапили Греківка, Макіївка, Невське, Червонопопівка та Діброва.

Авіація Сил оборони України протягом минулої доби завдала 16 ударів по районах зосередження противника, а також 5 ударів по позиціях його зенітно-ракетних комплексів.

В той же час наші захисники збили ворожий літак Су-25 та безпілотний літальний апарат типу «орлан-10».

Українські підрозділи ракетних військ і артилерії в свою чергу уразили 3 пункти управління, 12 районів зосередження живої сили та військової техніки противника, ворожий зенітний ракетний комплекс С-300, 3 склади боєприпасів, а також 3 інших важливих об’єкти окупантів.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0cMB76piNZRn5P41ky2Xfr9q6Aj91...]]>