Оперативна ситуація на Луганщині станом на 30.11.2022

30-11-2022

Поблизу Макіївки росіяни застосували авіацію, відновлення житла окупанти чомусь розпочали з окупованого у 2014 році Хрустального, через високі ціни жителі так званої «лнр» вимушені шукати доступні продукти на ринках сусідніх міст.

Доки мешканці зазнавших значних руйнацій Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного зустрічають зиму в підвалах або, в кращому випадку, в холодних квартирах без скла та майже без комунікацій, окупаційна влада розпочала «відновлення» багатоповерхівок у захопленому ще у 2014 році Хрустальному, де бойових дій не відбувалося взагалі.

Тим не менше, гроші виділили на відбудову одразу 76 «пошкоджених обстрілами» багатоквартирних будинків.

Для кращого контролю цих коштів навіть приїхали 400 робітників із московської області. По п’ять на кожну хатину. Чекаємо на повідомлення про чергове зникнення грошей та працівників.

А от у Старобільську зникло зерно. Повідомляють, що внаслідок розграбування окупантами ТОВ «Старобільський елеватор» вивезено тисячі тонн зерна пшениці та соняшника. Все воно було позначене як «безгосподарне майно» й передано до так званого «аграрного фонду лнр».

Зерно – є, а от зниження цін на харчі не спостерігається. Як раз навпаки. Через високі ціни жителі так званої «лнр» вимушені шукати доступні для себе продукти на ринках сусідніх міст.

До прикладу, рубіжани дізналися, що на деякі види товарів у Сєвєродонецьку ціни нібито нижчі навіть з урахуванням проїзду. Або їм, кажуть, що нижчі. Бо фронт все ближче, а розпродати треба усе.

За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів поблизу Стельмахівки.

Неподалік Макіївки росіяни завдали авіаційних ударів.

Вони обороняються на Куп’янському та Лиманському напрямках. Та все ж таки здійснили обстріли з танків та артилерії різних типів по Новоселівському, Стельмахівці, Макіївці, М’ясожарівці, Площанці, Невському, Червонопопівці.

Українська авіація протягом 29 листопада завдала 15 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки і 2 удари по позиціях зенітних ракетних комплексів противника.

За минулу добу наші воїни збили 3 БпЛА типу «Орлан-10».

Підрозділи ж ракетних військ і артилерії Сил оборони уразили артилерійську систему та один інший важливий об’єкт окупантів.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0DP1GR3MdcZ353RowqyAok2TG2Jnj...]]>