СБУ: ідентифіковано ще п’ятьох організаторів псевдореферендуму на Луганщині

01-05-2023

СБУ ідентифікувала ще п’ятьох організаторів псевдореферендуму на Луганщині, серед них – «депутат» угруповання «лнр»

Оперативники та слідчі СБУ викрили чергових організаторів окупаційного «референдуму», проведеного агресором в інтересах анексії територій сходу України.

Зокрема, зібрано доказову базу стосовно «депутата» так зв. «народного совета лнр», причетного до підготовки фіктивного «плебісциту».

За наявними даними, колишній член «партії регіонів» у 2014 році підтримав російську агресію, брав участь в організації проросійських мітингів у Луганську і навіть сам вступив до НЗФ. Потім обіймав керівні посади у крупних бізнес-структурах ОРЛО, пов’язаних з рф.

У якості «депутата» псевдопарламенту «лнр» зловмисник вів активну пропаганду серед населення, агітував людей віддати свій голос на користь приєднання до держави-терориста.

У вересні 2022 р. під час пленарного засідання так зв. «народного совета лнр» проголосував за «закон» про проведення «референдуму».

На підставі цього «документу» окупанти провели «голосування» у Луганської області та на так зв. «закордонних дільницях», створених на території рф.

Також СБУ ідентифікувала чотирьох організаторів російського «референдуму» в окупованих містах Луганщини.

«Председателем территориальнй избирательной комиссии г. Кировска» (стара назва м. Голубівки) виявилася очільниця відділу культури, спорту та молоді місцевої окупаційної адміністрації. «Членами территориальных избирательных комиссий» стали підприємиця з Лисичанська, працівник будинку культури із Сєвєродонецька та безробітний із Кремінної.

Вони складали списки виборців, звіряли дані осіб, що прийшли на виборчі дільниці. видавали бюлетені та підраховували їх, готували протоколи голосування тощо.

На підставі зібраних доказів організаторам «референдуму» повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

• ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

• ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Правопорушникам загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Невдовзі їх буде оголошено у розшук.

Досудове розслідування проводять слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

За матеріалом: ]]>3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк]]> - ]]>https://www.facebook.com/ssu.sievierodonetsk/posts/pfbid0kohT4ivHHavDAtw...]]>