Ви тут:

У Сєвєродонецькій міській тергромаді посилюють заходи з протимінної діяльності

08-02-2022
Категорія: 

]]>Розпорядженням керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації №246 від 03.02.2022 затверджено Координаційну групу з питань реалізації проєктів та програм у сфері протимінної діяльності на території Сєвєродонецької міської територіальної громади»]]> (далі-Координаційна група).

8 січня за головування заступника керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Ельвіни Марініч проведено перше засідання Координаційної групи.

В засіданні приймала участь державний експерт експертної групи з гуманітарного розмінування Директорату реінтеграції та гуманітарного розмінування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Марина Хозіна.

Було зазначено, що в результаті збройного російського вторгнення Україна опинилася у становищі, коли район бойових дій та суміжна з ним територія Луганської та Донецької областей забруднена вибухонебезпечними предметами.

Тож, протимінна діяльність охоплює заходи, які спрямовані на скорочення масштабів соціального, економічного та екологічного впливу наземних мін та боєприпасів, що не вибухнули та види діяльності, які спрямовані на скорочення масштабів соціального, економічного та екологічного впливу наземних мін і не підірваних боєприпасів.

Основними складовими протимінної діяльності визначено:

1) інформування про небезпеки від вибухонебезпечних предметів та навчання з попередження ризикам, пов’язаним із вибухонебезпечними предметами;

2) розмінування (гуманітарне розмінування);

3) агітаційно-просвітницька робота щодо незастосування протипіхотних мін;

4) надання допомоги постраждалим та здійснення заходів щодо їх реабілітації;

5) знищення надлишкових боєприпасів, боєприпасів непридатних для подальшого використання та зберігання, а також боєприпасів, що підлягають знищенню відповідно до міжнародних зобов’язань.

Мета соціально-гуманітарного напрямку протимінної діяльності полягає в тому, щоб знизити мінну небезпеку до рівня, при якому люди можуть жити безпечно; при якому економічний, соціальний і фізіологічний розвиток може здійснюватися безперешкодно, не піддаючись впливу боєприпасів вибухової дії.

Основною метою роботи Координаційної групи є координація зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування та інших зацікавлених сторін у сфері протимінної діяльності. Зокрема забезпечення обізнаності громадян щодо ризиків від мін та інших вибухонебезпечних предметів та заохочування людей до таких моделей поведінки, які максимально знижують ризики для життя та здоров’я.

Координаційною групою було затверджено основні напрямки роботи на 2022 рік.

Першочерговим і невідкладним завданням Координаційної групи визначено здійснення заходів щодо попередження місцевого населення про забруднені мінами території, маркування цих територій, проведення навчання, особливо для дітей та юнацтва в навчальних закладах, працівників підприємств критичної інфраструктури та аграрного сектору.

По завершенню засідання працівниками відділу цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці СМВЦА було передано закладам освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади подарунок від Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України - більше 1000 екземплярів методичних матеріалів та книжок з питань мінної безпеки.

 





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)