В Сєвєродонецьку розпочався Турнір пам’яті Миколи Краснощокова

09-04-2021

9 квітня в КДЮСШ 1 розпочалася першість міста Сєвєродонецька зі скелелазіння пам’яті Миколи Краснощокова, яка зібрала фанатів цього виду спорту з Добропілля, Краматорська та безпосередньо Сєвєродонецька. Юні скелелази будуть змагатися упродовж двох днів. Серед них є переможці не тільки обласних, міжобласних, а й загальноукраїнських та міжнародних змагань.

Від міської влади учасників Турніру пам’яті Миколи Краснощокова привітала заступник керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Ірина Степаненко: «Дорогі друзі, мені дуже приємно бачити вас на цих змаганнях. Місто Сєвєродонецьк завжди радо зустрічає гостей. І дуже добре, що в турнірі беруть участь не тільки наші юні сєвєродончани, а й наші друзі з Донецької області. Вітаю вас від Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації та бажаю вам усім успіху, міцного здоров’я та щоб всі ви були чемпіонами! Хай вам щастить!»

Звернулася до скелелазів і дружина Миколи Краснощокова, пані Людмила: «Я дуже рада, що в Сєвєродонецьку відбуваються змагання зі скелелазіння. Це пам’ять про Миколу Олексійовича. Він дуже любив дітей і багато своїх сил вкладав у розвиток скелелазіння в нашому місті. Тому я дуже вдячна організаторам, що продовжуються такі змагання. Всього вам найкращого!»

Слід зазначити, що змагання відбуваються і в оновленій залі зі скелелазіння, ремонт якої був здійснений за рахунок коштів міського Громадського бюджету.

В наступному 2022 році до 90-ї річниці народження буде проводитись ювілейний V Турнір пам’яті Миколи Краснощоков – видатного організатора у Сєвєродонецьку секцій скелелазіння та альпінізму.

Краснощоков Микола Олексійович (12.12.1932 - 01.08.1992) - був КМС з альпінізму та першим на початку 70-х років організував і відкрив у Сєвєродонецьку в клубі «Будівельник» секцію дитячого альпінізму і скелелазіння, інструктор-методист 2-ої категорії, керівник і тренер Сєвєродонецької секції альпіністів.

В 1971 році під керівництвом Миколи Краснощокова команда Сєвєродонецьких альпіністів вперше прийняла участь в Чемпіонаті України, здійснивши сходження на вершину Аксаута, а пізніше під його керівництвом команда здійснила сходження на вершину Чатин – Тау 6 категорії складності на Чемпіонаті України, та посіла 1 місце. Загалом Сєвєродонецькі альпіністи на Чемпіонаті України були 3-х разовими чемпіонами та 7 разів призерами.

Средняя: 5 (2 оценок)