Ви тут:

До уваги суб’єктів господарювання!

17-06-2024
Категорія: 

Шановні керівники підприємств, організацій, установ звертаємо вашу увагу що Уряд вніс зміни до постанови КМУ “Деякі питання реалізації положень Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час” від 27.01.2023 р. №76 ]]>https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/76-2023-%D0%BF#Text]]> (далі - Постанова № 76).

Департамент економічного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності Луганської облдержадміністрації планує проведення робочої наради щодо обговорення основних вимог вищезазначеної постанови за участю представників бізнесу, органів влади.

У разі зацікавленості щодо участі у нараді, просимо до 21 червня 2024 року направити Ваші питання на електрону пошту Департаменту: economyatloga [dot] gov [dot] ua .

Про дату та час проведення наради буде повідомлено додатково.

Інформуємо про основні вимоги вищезазначеної постанови:

Змінами до Постанови № 76 передбачено, зокрема:

  • бронювання 100% працівників підприємствами ОПК, які мають контракти для ЗСУ та інших військових формувань (працівники можуть бути заброньовані на період дії таких контрактів);
  • бронювання 100% працівників підприємствами електроенергетичного, ядерно-промислового, вугільно-промислового та нафтогазового комплексів та підприємств, які відновлюють чи ремонтують зруйновані або пошкоджені підприємства енергетичного комплексу;
  • бронювання 100% працівників підприємствами, що будують фортифікації, на період дії договору будівництва;
  • для поліцейських і працівників ДСНС, у разі обґрунтованої потреби МВС, кількість заброньованих працівників може перевищувати 50%. Тобто забронювати можна буде до 100% працівників, за наявності обгрунтування та окремого погодження Міністра оборони.

Уряд також затвердив механізм бронювання через портал Дія.

Постановою № 76 передбачено, що:

  • Міністерства, ОВА вноситимуть до Єдиного переліку Установ (органів влади, підприємств, організацій) підприємства, установи та організації, які відповідно до законодавства мають право бронювати працівників;
  • керівники чи уповноважені особи Установи (органу влади, підприємства, організації) подаватимуть через портал Дія списки військовозобов’язаних, яких потрібно забронювати;
  • перевірка даних військовозобов’язаного через реєстри відбуватиметься онлайн. При цьому військовозобов’язаний має бути офіційно працевлаштований, його військово-облікові дані мають бути у Реєстрі військовозобов’язаних «Оберіг»;
  • В разі позитивного рішення система автоматично переводить військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії бронювання. З цього моменту він вважається заброньованим. Керівник підприємства чи уповноважена особа отримує сповіщення про це в особистому кабінеті на порталі Дія. Дані про бронювання працівника оновляться у застосунку Резерв+.

Людина також може отримати паперове підтвердження бронювання. А також за бажання подати документи на бронювання у паперовому форматі. Обидві форми подачі документів матимуть однакову вагу.

Зміни до постанови наразі не змінюють критерії бронювання та етапи процедури. Як і раніше, Міністерства та ОВА визначають підприємства критично важливими, подають дані на перевірку Міноборони й лише опісля в Мінекономіки.

Мінекономіки самостійно не визначає, які компанії мають бути заброньовані, які ні. А проводить перевірку правових підстав надання відстрочки та видає наказ на бронювання.

Міністерство цифрової трансформації та інші відповідальні державні органи протягом місяця запустять новий механізм бронювання на платформі Дія.

 

]]>https://www.facebook.com/economyloga/posts/pfbid0PgNhNCcp6F8rtA4FThNP4Rx...]]>

Рейтинг: 
Голосов пока нет