Ми розуміємо, що зараз непросто думати про проєкти реконструкції вашого регіону, але ми готові долучитися до відновлення Луганщини», - Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула

16-06-2023

Начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор зустрівся із головою комітету з питань закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Парламенту Чеської Республіки Павлом Фішером та Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою.

Як зазначив Павел Фішер, шість сенаторів із Чехії, які мають досвід  реагування на кризові виклики, прибули в Україну, аби засвідчити, що допомога, яку надає Чехія, дійсно актуальна.

Очільник Луганщини наголосив: «Таке широке співробітництво, як на рівні держави, так і на рівні регіонів, для нас конче необхідне. Ми розуміємо, що на прийняття будь-яких рішень та їх імплементацію потрібен час, тому вже сьогодні напрацьовуємо проєкти, які будуть реалізовані одразу після деокупації територій».

Він поінформував членів чеської делегації про новий формат роботи гуманітарних хабів, пріоритет у якій робиться на наданні адміністративних послуг, соціалізації та розвитку компетенцій переселенців з Луганщини, та наголосив на потребі у мобільних ЦНАПах для роботи на звільнених територіях.

«Наші громадяни, які перебувають в окупації, зазнають значних утисків, їх масово примушують отримувати  російські паспорти, незаконно позбавляють майна. Тому після звільнення Луганської області першочергово постане питання відновлення документів», - пояснив Артем Лисогор.

А також порушив питання про реалізацію довгострокових проєктів у сфері підтримки малого та середнього бізнесу, розвитку «зеленої енергетики» як найбільш швидкого варіанту забезпечення електроживлення об’єктів до відновлення системи енергопостачання Луганщини: «Ми маємо 60 розроблених проєктів. Деякі з них, як, наприклад, створення агрохабу, мають бути реалізовані одразу після деокупації територій, але потрібен потужний інвестор», - розповів він.

У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула нагадав про добрий досвід співпраці чеського та луганського бізнесу у минулому та зазначив: «Ми розуміємо, що зараз непросто думати про проєкти реконструкції вашого регіону, але ми готові долучитись до відновлення Луганщини».

]]>http://loga.gov.ua/oda/press/news/mi_rozumiiemo_shcho_zaraz_neprosto_dum...]]>