Міжнародні партнери надаватимуть міським медичним установам первинної допомоги технічну, інфраструктурну та іншу донорську допомогу

11-05-2018

10 травня заступник міського голови Інна Фесенко провела чергову робочу зустріч з представником програми зміцнення громадянської довіри (UCBI) Майєю Гоголадзе. Програма фінансується міжнародним агентством розвитку США (USAID).

На зустрічі також були присутні перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв,  начальник Управління охорони здоров’я міськради Роман Водяник, депутат міськради Олена Ніжельська, член виконкому Аркадій Коростельов, головний лікар КУ «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Ігор Чорний.

Заступник міського голови Інна Фесенко розповіла про один з аспектів медичної реформи, що наразі активно реалізується: місцевою владою розпочато активне інформування населення стосовно підписання декларацій про вибір лікаря первинної допомоги та власне підписання цих декларацій.

«На сьогодні є вже понад 4000 декларацій. Досить велика цифра. Кінцевого терміну підписання декларацій не існує», - сказала Інна Валентинівна та зазначила, що триває процес створення комунальної некомерційної установи,  тому що міжнародні партнери мають право надавати допомогу лише неприбутковим підприємствам.

Майя Гоголадзе нагадала, що проект включає надання міжнародними партнерами міським медичним установам первинної допомоги у комп’ютерному забезпеченні, автоматизації, тренінгах, поточному ремонті амбулаторій та іншої донорської допомоги, і що одразу після завершення процесу реєстрації некомерційної установи буде надана інфраструктурна допомога (зокрема, поточний ремонт) по трьох будівлях.

Начальник УОЗ Роман Водяник додав, що міськрада братиме участь у співфінансуванні ремонту.

Також Майя Гоголадзе детально розповіла про переваги програмного забезпечення, до якого можна буде інтегрувати нові модулі (це і електронна виписка рецептів, і прийом лікарів, і ведення медкарт в електронному вигляді), а це, у свою чергу, розширить можливості амбулаторій. Кожен модуль буде розшифровано за функціоналом, щоб визначитися, які саме функції необхідні тим чи іншим амбулаторіям. Для роботи у програмі, запевнила Майя Гоголадзе, з персоналом проводитимуться тренінги.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міськради