Президент вручив ордени «Золота Зірка» рідним полеглих Героїв України, які боронили Привілля, Кремінну, Сєвєродонецьк

28-10-2023

Президент Володимир Зеленський вручив ордени «Золота Зірка» рідним військовослужбовців Збройних Сил України та Служби безпеки України, які удостоєні звання Героя України посмертно.

Вручення відбулося в Білій залі Героїв України Маріїнського палацу в Києві.

Сьогодні ордени отримали рідні 21-го Героя, серед яких й оборонці Луганщини.

Глава держави вручив орден членам сім’ї полеглого Героя України молодшого сержанта Дмитра Крамара, який брав участь у боях з російськими окупантами під час оборони Харківської області, Сєвєродонецька, а також в обороні українського кордону на Сумщині та Харківщині, у боях на околиці Кремінної та в Бахмуті.

Виконуючи бойове завдання в Бахмуті у складі групи спецпризначення у травні 2023 року, молодший сержант героїчно загинув у бою, зазнавши смертельного вогневого поранення в шию.

«Золоту Зірку» передано рідним молодшого сержанта Сергія Міщенка, який у боях з російським агресором особисто знищив велику кількість броньованої техніки з особовим складом противника. За заслуги в боях з агресором сержант був нагороджений орденом «За мужність» І-ІІІ ступенів, а також відзнакою Президента України «Хрест бойових заслуг».

Під час бою та обстрілу з ворожих танків позицій зведеного взводу 1 грудня 2022 року на Луганщині Сергій Міщенко зазнав смертельного поранення.

Володимир Зеленський також вручив найвищу державну нагороду дружині й доньці Героя України сержанта Володимира Сови-Лісовця, який загинув у червні 2022 року під час виконання завдання в районі Привілля Луганської області.

У бою з переважаючими силами ворога Володимир Сова-Лісовець зазнав множинних вогнепальних поранень. В останні секунди свого життя він знищив вогневу позицію ворога, що дало змогу військовослужбовцям групи спеціального призначення відійти на безпечні рубежі.

У церемонії вручення орденів також взяли участь: секретар РНБО Олексій Данілов, Міністр оборони Рустем Умєров, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, голова СБУ Василь Малюк, начальник Генерального штабу ЗСУ Сергій Шаптала.

]]>https://www.president.gov.ua/news/prezident-volodimir-zelenskij-vruchiv-...]]>

]]>http://loga.gov.ua/oda/press/news/prezident_vruchiv_ordeni_zolota_zirka_...]]>