80! Ювілейний концерт Івана Крохмаля та народного хору «Козачі наспіви»

08-10-2021

8 жовтня у міському Палаці культури відбувся ювілейний концерт Івана Романовича Крохмаля та народного хору «Козацькі наспіви», присвячений 80-річному ювілею керівника.

Захід став справжнім святом для глядачів, що люблять і цінують народну пісню. А творчий колектив, як завжди, показав свій професіоналізм виконання, високу сценічну культуру і творчий потенціал. Понад 20 улюблених композицій прозвучало в цей день.

Ювіляра вітали й почесні гості: від керівництва Сєвєродонецької міської військово-цивільнної адміністрації теплі слова передала заступниця керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Ірина Степаненко: «Мені дуже приємно, що сьогодні ми бачимо на цій сцені перлину нашого міста – наш народний хор. Мабуть, у кожному місті є такі талановиті, працьовиті люди, а у нашому місті саме цей хор є визитівкою. Сєвєродонецьк дуже пишається вами! Кожен з артистів – це талант. І талановитими вони становляться тоді, коли ними керує така людина. Майже пів століття ви керуєте народним хором! Завдяки вашій старанності цей хор знають по всій Україні та за її межами. Від Сєвєродонецької міської ВЦА бажаю вам усього найкращого у житті, міцного здоров’я, щастя, оптимізму, щоб у серці завжди були віра, надія та любов!»

Також вона вручила керівникові народного хору «Козачі наспіви» Івану Романовичу Почесну Грамоту Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації за багаторічне керівництво хором, вагомий особистий внесок у розвиток культури міста Сєвєродонецька, творчі здобутки, відданість обраній справі.

До привітань приєдналась начальниця Управління культури, національностей, релігій та туризму ЛОДА Аліна Адамчук.

«Івану Романовичу! Ви – найщасливіша людина, бо все життя займаєтесь улюбленою справою. У вас є можливість з цим чудовим колективом творити і виступати перед глядачами з українською піснею, реалізовувати своє композиторське мистецтво і бачити результат своїх творінь! Я впевнена, що ви і надалі будете радувати своїх шанувальників. Щиросердно вітаю з вашим ювілеєм і бажаю вам бути сповненим сил і натхнення», творити і бачити неймовірні оплески і щастя в очах людей, для яких ви співаєте!» - привітала вона та вручила ювіляру грамоту Управління культури, національностей, релігій та туризму ЛОДА за високу професійну майстерність, творчі здобутки, значний внесок у збагачення культурної спадщини Луганщини.

Привітали Івана Романовича Крохмаля колеги по цеху з Новопськовського центру культури.

Відданість обраній справі високо оцінюють й колектив МПК. Жоден міський концерт не обходиться без участі народного хору. На цьому наголосила у своєму зверненні директорка міського Палацу культури Олена Гринько, зазначивши, що така людина як Іван Романович приклад для всіх, життєлюбна та оптимістична.

Івану Романовичу є чим пишатися. З 1973 року він є беззмінним керівником народного хору «Козачи наспіви». Колектив протягом 48 років є учасником численних Міжнародних, Всеукраїнських конкурсів і фестивалів. І тільки завдяки працьовитості і творчому неспокою керівника колектив знають і люблять. З 1974 року Іван Романович є членом спілки композиторів Луганщини. За ці роки було написано близько 300 пісень. Видано сім пісенних збірок з його піснями.  Саме тому Іван Романович Крохмаль вважається старійшиною серед творчих керівників самодіяльних колективів нашого міста, джерелом  наслідування.

Програму відкрили піснею «Марш українських козаків». Зворушливо пролунав на слова Виталія Тетерятника та музику Івана Крохмаля «Северодонецкий вальс».

На сцену виходила жіноча група народного  хору «Козачі наспіви». Чоловічий дует в особі Івана Крохмаля і Олександра Хацкова виконав пісню «Цвіте бузок». Взагалі багато було представлено різних ансамблів. У виконанні безпосередньо хору прозвучали відомі народні пісні, які полюбилися і дослівно знайомі.

***

За вагомий внесок у розвиток аматорського композиторського мистецтва, професіоналізм та відданість справі,  творчі здобутки Іван Романович Крохмаль був нагороджений:

•  грамотою відділу культури Сєвєродонецької міської ради  (2014 рік);

•  грамотою комунального закладу «Сєвєродонецький міський Палац культури» (2015 рік);

•  Почесною грамотою Міністерства культури України (2016 рік);

•  грамотою комунального закладу «Сєвєродонецький міський Палац культури» (2016 рік);

•  подякою Сєвєродонецької міської ради (2016 рік);

•  відзнакою громадської організації, нагрудним знаком «Народні герої» (2016 рік);

•  грамотою Сєвєродонецької міської ради (2017 рік);

За участь у звіті обласного об’єднання композиторів «Пісенні скарби Луганщини» був нагороджений дипломом Управління культури національностей та релігій облдержадміністрації.

Народний хор «Козачі наспіви» брав участь у зйомках телевізійної музичної програми «Фольк – music» на Першому національному каналі м. Київ.

Народний хор «Козачі наспіви» під керівництвом Івана Романовича Крохмаля неодноразово ставав лауреатом та переможцем престижних обласних, Всеукраїнських та міжнародних фестивалів таких, як:

•  Міжнародний фестиваль мистецтв «Слобожанський спас», диплом II ступеня та переможне звання;

•  Всеукраїнський фестиваль козачої пісні «Червона калина», диплом III ступеня;

•  Обласний фестиваль мистецтв «Луганщина – світанок України»;

•  Міжнародний фестиваль «Шевченківська весна», диплом лауреата;

•  Всеукраїнський фестиваль «Дзвени піснями, моя земле!», диплом лауреата;

•  Обласний фестиваль національно-етнічних культур «Сузір’я злагоди», диплом лауреата;

•  Міський фестиваль «Наша надія – мир на Донбасі», I місце в номінації «хорове мистецтво».