В Сєвєродонецькій галереї мистецтв вітали переможців обласних конкурсів «Чарівний світ мистецтва»

27-03-2021

На Луганщині упродовж цього навчального року відбулося 9 обласних конкурсів художньої творчості, серед яких виставка-конкурс художньої творчості викладачів художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв «Поезія міського або сільського пейзажу» у трьох номінаціях: живопис, графіка та декоративно-прикладе мистецтво.

27 березня в Сєвєродонецькій галереї мистецтв на підставі підсумків обласних творчих конкурсів серед учнів та викладачів шкіл естетичного виховання в галузі художнього мистецтва відбулися Гала-концерт, урочисте нагородження переможців обласних конкурсів «Чарівний світ мистецтва» та підсумкова виставка переможців.

Натхненником заходів виступило управління культури, національностей, релігії та туризму Луганської облдержадміністрації, а організаторами КУ «Луганський обласний центр навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва» та відділ культури Сєвєродонецької військово-цивільної адміністрації.

Склад журі був професійним – його члени протягом багатьох років оцінювали роботи учасників обласних конкурсів художньої творчості:

- Віктор Скубак - голова журі багатьох художніх конкурсів, доцент коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв, заслужений художник України, член національної спілки  художників України;

- Борис Романов - член журі багатьох художніх конкурсів, художник-графік, лауреат і дипломант міжнародних фестивалів і конкурсів з екслібрису, член Національної спілки художників України;

- Ольга Смоліна - голова та членкиня журі багатьох художніх конкурсів, доктор культурології, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри філософії Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля;

- Ольга Тєлушкіна - членкиня журі багатьох художніх конкурсів, аспірантка кафедри філософії, культурології та інформаційної діяльності Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля, старший викладач кафедри технологій легкої промисловості.

Відкрила захід начальник управління культури, національностей, релігії та туризму ЛОДА Аліна Адамчук: «Сьогодні я дуже щаслива людина – бо це щастя - бачити вас та ваші роботи! Ви є справжньою гордістю нашої Луганщини! Саме ви своєю творчістю та своїм талантом створюєте нову Україну! Я щиро вдячна всім викладачам, які вчать, підтримують та надихають наших талановитих дітей. Я щиро вдячна владі на місцях, яка підтримує ваші таланти і надає вам змогу розвиватися. Сподіваюся, що ви і надалі розвиватимете свої здібності і будете прославляти не тільки Луганщину, а й всю Україну!»

Від міської влади присутніх привітала в.о. заступника керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Ірина Степаненко: «Мені дуже приємно сьогодні вітати вас – переможців обласних художніх конкурсів - в цю сонячну погоду в місті Сєвєродонецьку! Я передаю вам всім вітання від керівництва Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації. Ми завжди підтримували і будемо підтримувати нашу талановиту молодь і всіх талановитих людей. Бажаю вам щастя та натхнення творити – для того, щоб звеличувати наш Сєвєродонецьк, нашу Луганщину та всю нашу Україну!»

Після церемонії відкриття та привітань розпочалося нагородження. Слід зазначити, що і в цьому році плеяда сєвєродончан, а саме вихованців та викладачів Сєвєродонецької дитячої художньої школи стала переможцями. Так, Дипломом управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації нагороджено переможця виставки-конкурсу художньої творчості викладачів художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв за темою «Поезія міського або сільського пейзажу» у номінації  «Живопис» Леоніда Шматко – директора Сєвєродонецької ДХШ.

За професійну підготовку лауреатів, які посіли І місця, нагороджено талановитого викладача СДХШ Віктора Погорілого.

У номінації «Образотворче мистецтво» обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» Дипломом управління культури, національностей, релігій та туризму ЛОДА нагороджено Олену Єрмоленко (викладач Інна Іванова) та Єлизавету Пруднікову (викладач Юлія Боярчук) – її робота стала переможцем всеукраїнського етапу.

Тетяна Вашеняк (викладач Юлія Боярчук) стала найкращою у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» та перемогла у всеукраїнському етапі.

Переможницею двох (!) обласних конкурсів художньої творчості учнів художніх шкіл і художніх відділень шкіл мистецтв: з академічного рисунку «Срібний олівець» та з академічного живопису «Чарівна акварель» стала також сєвєродончанка - Альона Любченко (викладач Віктор Погорілий).

Серед нагороджуваних були вихованці та викладачі з Лисичанської дитячої школи мистецтв №1, Рубіжанської міської дитячої школи мистецтв, Школи мистецтв естетичного виховання міста Щастя, Кремінської районної художньої школи, Сватівської міської школи мистецтв ім. В.Зінкевича та Біловодської дитячої школи мистецтв.

Музичний супровід для присутніх дарували заслужений працівник культури України, концертмейстер Наталія Пасічник та її вихованці з ОКЗ «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф'єва».

У зв’язку з карантинними протиепідеміологічними заходами не всі переможці, на жаль, змогли приїхати на нагородження, але ті хто відвідав Сєвєродонецьк та безпосередньо Сєвєродонецьку галерею мистецтв - залишилися задоволеними та з гарним настроєм.

Кликните по изображению для просмотра в полном размере

Средняя: 5 (3 оценок)